Dedektif Fiyatları – Özel Dedektif


86

Dedektif

Dedektif ( özel araştırmacı ) , çalıştıkları mevcut ülkenin yasal yönlerine sadık kalarak , bireysel ve ticari suçları ortaya koymak için gözlemleme yapan mütehassıs araştırmacılara denilmektedir . Dedektif , ilk akla geldiği gibi kurgusal bir düzenin bir parçası değildir . Yani Dedektif mesleği ile ilgili edinilen bilgiler , film ve dizilerde işlenen konular gibi değildir . Dedektiflik mesleğini idame ettiren kişiler daha çok profesyonel araştırmacılardır . Her meslekte olduğu gibi işin uzmanı ve profesyoneli olmak , çok zorlu dönemeçlerden geçmeyi gerektirir. Dedektif aslında her mesleği kapsayan bir hizmettir. Çünkü ticarei ama bireysel birçok şirket ve kurum , firma işleyişini yeteri kadar takip edemediğinden dedektifler tutarak konu ve durumu üçüncül bir bakış açısıyla objektif olarak çözmektedir . Dedektif , birçok araştırma yöntemi bilen , detayları ve pürüzleri iyi tespit edebilen , sezgileri kuvvetli olaylara ve mekanlara adeta bir bukelamun gibi hemen uyum sağlayan , kendi sağlığını önemseyen , somut delil elde etmek amacıyla hareket eden , hukuksal işleyişe hakim kişilerden oluşmaktadır . Özel dedektif ‘lik görevi yapan dedektifler araştırmacı bir ruha sahip olurlar . Tarafsız değerlendirmeler yaparak kararlı bir tutum sergilerler .

Dedektif Mesleği

Dedektif mesleği dahilindeki hizmetleri icra eden dedektif , toplumun içerisinde veya aile içerisinde işlenmiş kabahatleri , suçların kanıtsal yönlerini ortaya çıkaracak eğitimi almış kişilere denilmektedir . Türkiye’de son zamanlarda birçok güvenlik açığı suistimal edilidği için insanlar çeşitli korkunç vakalarda adliyelik olmuş ve işin aslının araştırılmasını istemişlerdir . İşte bu noktada devreye giren özel araştırmacılar yani diğer değimiyle dedektifler , konunun ve olayın ne tür envanterlere sahip olduğunu gözeterek araştırmak hususunda nasıl bir yol haritası izlenmesi gerektiğini , detayları pürüzleri anlık tespit ederek vakanın sonuç ve delil odaklı bir tünel e girmesini sağlamaktadırlar . Dedektif , yasaların el verdiği ölçüde araştırmalar yaparak toplumsal adaleti yükselten kişilerdir . Dedektifler , birçok dava dosyası , hukuku ilgilendiren vakalar , adli makamlara uzayan suçlar konularına profesyonel çözümler getirmek amacıyla çalışmaktadırlar . Dünya üzerinde 1800’lü yıllarda dedektifler , teknolojik ve askeri alanlarda kriminal araştırmalar yapan kişiler iken bugün halkın arasında suçları ispatlamak davası peşinde koşan özel araştırmacılardır . İnsanlar birçok kez dedektif kelimesini , hikayesel ve romansal eserlerden okumuş ve duymuş olsalarda , dedektiflik mesleği dünya üzerinde çeşitli modern devletlerde meslek halini almıştır . ÜLkemizde gerekliliğin farkına geç varılsada bu meslek ileride çok gelişecektir . Günümüzde hala bazı hizmetlerden nasıl yardım alabiliceğinden haberi olmayan kişiler bulunmaktadır .

Dedektif Bürosu

Dedektif bürosu , alanında uzmanlaşmış yeterli okul ve seminerlerden başarı ile belge alıp çıkmış olan ve bu hizmeti yapabilmesi için faaliyet belgesi bulunan dedektif veya dedektiflerin bir araya gelerek oluşturmuş oldukları yasal ve kanuni firmalara denir . Dedektif bürosu , hizmet olarak çeşitli çalışmalar yapabilmekte olup , konular ile alakalı daha detaylı bilgiyi hizmetlerimiz sayfasından da görebilirsiniz . Haricen yüz yüze yapılacak olan , danışman arkadaşlarımız avukatlar nezaretindeki görüşmelerde teknik bilgi ve kanunu yollar ile alakalı yasa bilgilerine erişmeniz de mümkündür . Bizi telefonla aradığınız zaman verdiğiniz talimatlar ve bilgiler doğrultusunda gerektikçe sizinle tekrar tekrar iletişime geçilmekte olup , konuyu çözüme ulaştırana kadar müşteri gizlilik esası geçerli olmakla beraber üzerinde çalışılan konuyu her açıdan detaylıca araştırmakta olan resmi özel dedektifler , hukuka aykırı davranmamakta ve yapılan incelemelerde bilgi ve bulguy kesin olarak varmaktadırlar . Dedektif büromuzda , yapılan hizmetler sitemizde mevcuttur ve hizmetler müşteri gizlilik esasına dayanmaktadır . Müşteriyle yapılan anlaşmalarda fatura kesilip , sözleşme imzalanmaktadır . Aldatma ,hırsızlık , dolandırma ve birçok kabahatin gün yüzüne somut veriler ile ortaya çıkması gerekmektedir . Dedektiflik toplumun mühendislik mekanizması gibi çalışmaktadır . Özel hayata yapılan her türlü saldırıya kayıtsız kalmayan özel dedektiflerimiz mahkemeye sunulucak delillerin takibi ve incelenmesi yapılan kişinin özel hayatına da bir saldırı tarzında olmayacak araştırmalar yapmaktadır. Hukuki kurallara uyularak araştırmalar yürütülür . Dedektif bürosu dahilinde hukuka aykırı faaliyet gerçekleştiremez .

Türkiye’de Dedektif

Özel dedektiflik mesleği , toplumda ilk olarak avrupa ile alakalı bir meslek olarak algılansada zamanla ülkemizde çeşitli birim ve bürolarda resmi olarak hizmet vermeye başlamışdır . T.B.M.M’ de yasa taslağı dahi hazırlanmış olup , şuan kanun haline gelmemiştir . Fakat sektörde bazı etik kurallar ve insanların hak hukuk durumları gözetilerek kurulan resmi şirketler mevcuttur . Türkiye’de dedektif mecraları genel itibariile ticari ve ailevi konulara araştırma yapmak üzere görevlendirilmekte olup daha farklı konulardada çalışma yaptırma amaçlı görüşmeler firmalarla yapılmaktadır . Tüm çalışma kapsamında iki tarafında güven konusunda yeterli derecede tatmin olması ve işin sağlığı açısından tüm resmi yaptırımların eksiksiz tamamlanması gerekmektedir . Türkiye’de dedektif , özellikle büyük illerde bulunan bürolarda çalışmalarını sürdüren araştırma grupları takdire şayan tespitlerde yapmakta olup toplumun refahı ve huzuru için çaba sarfetmektedir . Türkiye’de dedektif , özellikle büyük illerde bulunan bürolarda çalışmalarını sürdüren araştırma grupları , takdire şayan tespitlerde yapmakta olup toplumun refahı ve huzuru için çaba sarfetmektedirler . Çalışma alanları ve usulleri bakımından özel bireye yönelik profesyonel yaklaşım ve tutum sergilendiği için sonuçlar daha başarılı ve hızlı olmaktadır . Türkiye’de dedektif sonuç odaklı çalıştığı sürece araştırmalar her zaman sonuca yaklaşır . Kesin çözüm için ise sabır ve kararlılık gerekir .

Dedektif Bürosu

Dedektif bürosu , alanında uzmanlaşmış yeterli okul ve seminerlerden başarı ile belge alıp çıkmış olan ve bu hizmeti yapabilmesi için faaliyet belgesi bulunan dedektif veya dedektiflerin bir araya gelerek oluşturulmuş oldukları yasal ve kanuni firmalara denir . Dedektif bürosu , hizmet olarak çeşitli çalışmalar yapabilmekte olup , konular ile alakalı daha detaylı bilgiyi hizmetlerimiz sayfasındanda görebilirsiniz . Haricen yüz yüze yapılacak olan danışman arkadaşlarımız ve avukatlar nezaretindeki görüşmelerde teknik bilgi ve kanunu yollar ile alakalı yasa bilgilerine erişmeniz de mümkündür . Bizi telefonla aradığınız zaman verdiğiniz talimatlar ve bilgiler doğrultusunda gerektikçe sizinle tekrar tekrar iletişime geçilmekte olup , konuyu çözüme ulaştırana kadar müşteri-gizlilik esası geçerli olmakla beraber üzerinde çalışılan konuyu her açıdan detaylıca araştırmakta olan resmi özel dedektifler , hukuka aykırı davranmamakta ve yapılan incelemelerde bilgi ve bulguyu kesin olarak varmaktadırlar . Dedektif büromuzda yapılan hizmetler , sitemizde mevcuttur ve hizmetler müşteri gizlilik esasına dayanmaktadır . Müşteriyle yapılan anlaşmalarda fatura kesilip , sözleşme imzalanmaktadır . Aldatma , hırsızlık , dolandırma ve birçok kabahatin gün yüzüe somut veirler ile ortaya çıkması gerekmektedir . Dedektiflik toplumun mühendislik mekanizması gibi çalışmaktadır .Özel hayata yapılan her türlü saldırıya kayıtsız kalmayan özel dedektiflerimiz , mahkameye sunulacak delillerin , takibi ve incelenmesi yapılan kişinin özel hayatına da bir saldırı tarzında olmayacak araştırmalar yapmaktadır . Hukuki kurallara uyularak araştırmalar yürütülür . Dedektif bürosu dahilinde hukuka aykırı faaliyet gerçekleştiremez .


Sosyal Medyada Paylaş

86

Bu Makale İçin İfadeni Seç !

hate hate
0
hate
confused confused
3
confused
fail fail
5
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
8
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
11
omg
win win
0
win
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format