Samsung Avrupa’daki İlk “A” Enerji Sınıfı Ekstra Geniş Alttan Donduruculu Buzdolabı modelini tanıttı

18.04.2024
A+
A-
Samsung Avrupa’daki İlk “A” Enerji Sınıfı Ekstra Geniş Alttan Donduruculu Buzdolabı modelini tanıttı

Samsung Electronics, enerji tasarruflu yeni “A” Enerji Sınıfı Ekstra Geniş Alttan Donduruculu Buzdolabının Avrupa’da ilk defa piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Yeni RB6000D Alttan Donduruculu Buzdolabı, AI Inverter Kompresörü, AI Enerji Modu ve geliştirilmiş kapasitesiyle gerçek anlamda enerji verimliliği deneyimi sağlıyor.

 

RB6000D Alttan Donduruculu Buzdolabı[1], geçtiğimiz günlerde Paris’te les Pavillons des Étangs’da düzenlenen ‘Welcome to BESPOKE AI’ global lansman etkinliğinde tanıtıldı. Yüksek enerji derecesine sahip ürün, Wi-Fi özellikleri ve SmartThings AI Energy sayesinde benzer Samsung buzdolabı modellerine göre daha da fazla enerji tasarrufu sağlıyor.

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Dijital Ev Aletleri Müşteri Deneyimi Ekibi Başkanı Moohyung Lee, RB6000D Ekstra Geniş Alttan Donduruculu Buzdolabı ile ilgili olarak, “Enerji verimliliği günümüz tüketicileri için her zamankinden daha önemli olduğundan, Samsung olarak modern çağa hitap eden yeni buzdolabı modelimizi tanıtıyoruz. Kapsamlı ve titiz Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde, dünyanın her yerinden tüketicilerin beğendiği Samsung kalitesi ve özelliklerine ek olarak, benzer Samsung buzdolabı modellerine göre daha yüksek enerji tasarrufu olanağını sunmayı da başardık. Kullanıcıların günlük yaşamlarında Samsung’un yeni buzdolabının bu olumlu özelliklerinden faydalanacağına eminiz,” diye konuştu.

Samsung’un Avrupa’da “A” enerji derecesi alan ilk alttan donduruculu buzdolabı

Buzdolabı, Samsung’un ekstra geniş alttan donduruculu buzdolabı modelleri arasında AB enerji standartlarına göre “A” enerji derecesi alan ilk model olma özelliğine sahip. Samsung, bu modelde geleneksel modele kıyasla enerji tüketimini %55,9 oranında azaltmak amacıyla yeni çözümler geliştirdi[2]. Özellikle yeni AI Inverter Kompresör[3], AB enerji standartlarına göre A derecesinin elde edilmesinde kilit rol oynadı.

Yeni yüksek verimli AI Inverter Kompresör, dönen parçaların yarıçapının artırılması için yeniden tasarlandı. Bu sayede kompresörün ataletinin geleneksel kompresörden 4,1 kat[4] daha yüksek olması ve kompresörün gücü daha uzun süre tutabilmesi sağlandı. Böylece buzdolabında ani sıcaklık değişimleri önlenirken daha az enerji kullanılması sağlanıyor. Kompresör ayrıca yeni kontrol teknolojisi sayesinde geleneksel modele göre 5 kata kadar daha sessiz[5] çalışarak gürültü seviyesinin azaltılmasına katkıda bulunuyor. Yeni AI Inverter Kompresör, Digital Inverter Kompresörün geliştirilmiş mekanik yapısı sayesinde mevcut Samsung inverter kompresörlerinden daha verimli çalışarak sabit sıcaklığı korurken daha az enerji kullanır.

Bunların yanında, Ekstra Geniş Alttan Donduruculu Buzdolabı, SmartThings AI Energy’nin[6] enerji kullanımını %15’e[7] kadar azaltabilen enerji tasarrufu modunu destekliyor. SmartThings AI Enerji Modu kullanıcıların günlük, haftalık ve aylık güç tüketimini kolayca denetleyebilmeleri sağlamanın yanında aynı zamanda aylık elektrik faturalarını da tahmin edebiliyor. Kullanım belirlenen tahmini aşarsa, AI Enerji Modu proaktif olarak devreye girerek enerji tasarrufu da sağlayabiliyor[8]. Ayrıca, kullanıma ve ortama bağlı olarak kompresör hızını ve buz çözme döngüsü sıklığını optimize ediyor. Böylece gıdaların daha uzun süreler daha taze kalmasını sağlıyor.

Samsung’un SpaceMax™ teknolojisiyle artan hacmi tamamlayan şık tasarım

Samsung ayrıca yeni buzdolabı modelini hem kapasite hem de tasarım açısından daha rekabetçi hale getirdi. Samsung, geniş bir buzdolabının sunduğu kapasite avantajlarını daha da artırmak için Samsung’un buzdolaplarında geleneksel olarak kullandığı SpaceMax™ teknolojisini bu yeni modele uyguladı. Buzdolabının iç ısısı tutarlı bir biçimde korunurken, depolama hacmi ince duvarlar ve verimli yalıtım sayesinde artırıldı. Üstelik artan depolama alanı buzdolabının dış görünümünü de etkilemiyor ve nispeten kompakt boyutu kullanıcıların evlerinde daha fazla alan yaratıyor.

 

Performans ve depolama kapasitesinin yanında buzdolabı, modern evlere yakışan harika estetiğiyle şık bir tasarıma sahip. Tamamen düz kapısı ve gömülü kulp yapısı sayesinde uyum dolu bir estetik vadediyor. Gentle Lighting özelliğiyse hem iç parlaklığını kontrol altında tutuyor hem de dış yüzeyde parlamaları önlüyor.

 

Enerji tasarruflu Ekstra Geniş Alttan Donduruculu Buzdolabı, ülkelere göre değişiklik göstererek  üç farklı kapasite seçeneğiyle (538L, 508L ve 458L) satışa sunulacak. Buzdolabının Nisan ayından itibaren Avrupa’da ve daha sonra da sırasıyla diğer bölgelerde satışa sunulması bekleniyor. Samsung buzdolapları ve diğer ev aletleri hakkında daha fazla bilgi için Samsung.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

[1] Genişliği 70 cm veya daha fazla olan büyük kapasiteli alttan donduruculu (“BMF”) buzdolabı anlamına gelmektedir. Avrupa’da Ekstra Geniş Donduruculu Buzdolabı olarak adlandırılır.

[2] RL435EFBAS8/EF modeli ile karşılaştırıldığında.

[3] AI Enerji modunun etkinleştirilmesi için Wi-Fi bağlantısı ve SmartThings uygulaması gerekmektedir.

[4] Geleneksel S3 Samsung kompresörlerle karşılaştırılan dahili testlere dayanmaktadır.

[5] IEC 60704’e uygun olarak dahili testlere dayanmaktadır.

[6] Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir. Bir Wi-Fi bağlantısı ve bir Samsung hesabı gereklidir.

[7] Test sonuçları, AI Enerji modu kullanılırken ve AI Enerji modu kullanılmadan fabrika ayarı sıcaklığının karşılaştırılmasına dayanmaktadır. Sonuçlar kullanım koşullarına ve modellerine bağlı olarak farklılık gösterebilir.

[8] SmartThings, hem ‘Maksimum mod’ hem de ‘Özel mod’da tasarruf algoritmasını etkinleştirmeden önce bir uyarı gösterir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.