Roca’nın Akdenizli yeni koleksiyonu Ona, Türkiye’de

16.06.2022
A+
A-
Roca’nın Akdenizli yeni koleksiyonu Ona, Türkiye’de

Banyo alanları için geliştirdiği yenilikçi ürünleriyle dünyanın önde gelen markalarından Roca; tasarım odaklı yeni koleksiyonu Ona’yı Türkiye’de kullanıcılarıyla buluşturdu. Yeni koleksiyonun, çok yönlü, sürdürülebilir ve yalın hatlarıyla öne çıktığını söyleyen Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva, 2022 IF Tasarım Ödüllü koleksiyonun fonksiyonelliğiyle banyo alanlarında ihtiyaçlara yanıt vereceğini söyledi.

Banyo ürünleri üretimi, tasarımı ve dağıtımında dünya lideri Roca dünya lansmanı yapılan yeni Ona Koleksiyonu’nu Türkiye’de tanıttı. Tasarım odaklı, Roca’nın özel geliştirdiği Fineceramic® ve Stonex® malzemeleriyle üretilen ve son yenilikleri içeren koleksiyon, içinde bulunduğumuz dönemin ihtiyaç ve beklentilerine her özelliği ile yanıt veriyor. Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva, yeni koleksiyonun değerlerini, “Doğal malzemelere saygılı ve sürdürülebilir yaklaşıma sahip, zamansız, son derece işlevsel ve erişilebilir bir tasarım” sözleriyle vurguladı.

Oliva: Yaşadığımız dünya için en iyi çözümleri geliştirme misyonumuzun ürünü

Roca Grup’un tüm dünyada çevre bilincini kendine misyon edindiğini söyleyen Salvador Lopez Oliva, “Sektörünün öncü ve inovatif markası olarak teknoloji odaklı yenilikçi ürünler geliştiriyoruz. Yeni malzemeler geliştirerek tasarımlarımızın doğaya saygılı, verimli ve estetik olmasına özen gösteriyoruz. Ona Koleksiyonu da bu çalışmalarımızla geldiğimiz noktayı temsil ediyor. Roca Tasarım Merkezi ekibi koordinasyonu ile Benedito Design stüdyosu ve NOA Intelligent Design ekiplerinin bir araya gelerek tasarladığı Ona Koleksiyonu; zamansız, doğayla bağlantılı ve istenen yere kolayca entegre edilebilir olma özellikleriyle öne çıkıyor. Çok yönlülüğü ve sunduğu çeşitlilikle, bulunduğu her alanla uyum sağlayan Ona, mimar ve tasarımcıların da hayatını kolaylaştıracak” dedi.

 

İşlevsel, hijyenik, yenilikçi ve her alana uyarlanabiliyor

Çok yönlü kullanımı, geniş ürün yelpazesi ve doğadan esinlenen yumuşak geometrik çizgilere sahip Ona koleksiyonu, her zamana uyum sağlayabilecek tasarımıyla dikkat çekiyor. Akdeniz’den ilham alan koleksiyon, farklı tasarım ihtiyaçlarına ve tüm banyo alanlarına uyarlanabilen geniş bir ürün yelpazesine sahip. Ona koleksiyonundaki lavabolar; istenilen boyutlarda, daha ince ve daha hafif parçaların üretimine imkân tanıyan yenilikçi malzeme Fineceramic® ile üretiliyor.  Supraglaze® kaplaması ile ekstra pürüzsüz yüzeye sahip olan lavabolar, kir birikmesini önleyerek maksimum hijyen sağlıyor.

 

Su ve enerji tüketiminde verimlilik garantili

Ona koleksiyonunun en benzersiz unsurlarından biri de ayırt edici bir görünüme sahip armatür tasarımları. Özel Ni/Krom kaplama kalınlıklarına sahip kaplama teknolojisi Evershine® yüzey özellikli Ona armatürler, korozyon oluşumunu önlüyor. Ona armatürler Cold Start teknolojisi ile su tasarrufunda ve enerji tüketiminde daha fazla verimliliği garanti ediyor. Doğal kaynaklardan ilham alan Roca’nın özel Stonex® malzemesine sahip küvet ve duş tekneleri ise kaymaz özelliği, aşınmaya karşı direnci ve dayanıklılığı ile öne çıkıyor. Koleksiyonun tüm aksesuarları, geri dönüştürülmüş malzemelerden mat beyaz, mat gri ve mat yeşil renklerde üretiliyor.

 

Sürdürülebilirlikte Türkiye pilot bölge seçildi

Roca’nın mimarlık, tasarım ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yolculuğunda Türkiye’nin çok özel bir yeri olduğunu da değinen Salvador Lopez Oliva şöyle devam etti: “Sürdürülebilirlik felsefesi Roca Grup kimliğinin ayrılmaz bir parçası. Roca, su verimliliğine odaklanan sürdürülebilirlik çalışmalarında, ülkemizin 3 büyük üretim tesisi içinde yer alan Eskişehir fabrikamızı pilot olarak seçti. Böylece Eskişehir fabrikamız çok önemli bir görev üstlendi. Roca Grup’un döngüsel su kullanımını optimize etme noktasında kritik bir rol aldık.  Eskişehir’de elde ettiğimiz çıktılar, grubun dünya genelindeki diğer fabrikalarında da uygulanacak. Bu küresel çalışmada örnek bölge olarak seçilmiş olmamız, bizi çok heyecanlandırıyor. Bu misyonu üstlendiğimiz için çok mutlu ve gururluyuz”

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.