Egepen Deceuninck’ten enerji tasarrufu sağlayan çözüm önerileri

04.01.2024
A+
A-
Egepen Deceuninck’ten enerji tasarrufu sağlayan çözüm önerileri

 

Enerji tasarrufu alanında bilinçlenmeyi artırmak üzere ülkemizde, her yıl ocak ayının ikinci haftası Enerji Tasarrufu Haftası olarak kutlanıyor. Her geçen yıl daha da önem kazanan konuyla ilgili açıklamada bulunan Egepen Deceuninck Genel Müdür Yardımcısı Tamer Özen, “Yaşadığımız binalarda enerji tüketimini azaltarak gelecek nesillere yaşam kalitesi daha yüksek şehirler bırakabiliriz” diyerek enerji tasarrufunun evlerden başladığına dikkat çekti. 

 

Enerji tasarrufu, sürdürülebilir bir gelecek oluşturma çalışmalarında kritik bir rol oynuyor. Dünya genelinde artan enerji ihtiyacını karşılayabilmenin yolu ise, yüksek maliyetlerden kaçınarak enerjiyi doğru şekilde kullanmaktan geçiyor. Türkiye’de enerjinin yüzde 35’inin konutlarda ısınma amacıyla kullanıldığını belirten Egepen Deceuninck Genel Müdür Yardımcısı Tamer Özen, doğru kapı ve pencere tercihi yapılmadığında ısı kaybı ve enerji verimsizliği yaşandığını vurguluyor.

 

“PVC kaplı pencere ve kapı sistemleri enerji tasarrufuna yardımcı oluyor”

“Enerji Verimliliği Haftası” dolayısıyla açıklamalarda bulunan Egepen Deceuninck Genel Müdür Yardımcısı Tamer Özen, “Enerji, gıda ve su krizi kapımızda. Sürdürülebilir yaşam ve dünyamızın geleceği için enerjiyi verimli şekilde kullanmayı ikinci plana bırakmamız mümkün değil. Tüm dünyada artan nüfus artışı ile beraber enerjiye duyulan ihtiyaç da artıyor. Şu anda, Türkiye’de enerjinin %35’i konutlarda ısınma amacıyla tüketiliyor. Evlerdeki ısı kaybının dörtte biri ise yanlış pencere ve kapı tercihinden kaynaklanıyor. Bu nedenle özellikle evlerimizde ve ofislerde kapı ve pencereleri doğru tercih etmek büyük bir önem taşıyor. Günümüzde geliştirilen PVC kaplı pencere ve kapı sistemleri, son teknoloji ile üretildiği için hem ısı ve ses yalıtımı sağlıyor hem de uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Özellikle yağmurlu havalarda yağmur alma ve hava geçirme gibi sıkıntı yaşatmayan PVC kapı ve pencereler, enerji tasarrufunda etkili bir rol oynuyor” diye konuştu.

 

“Ar-Ge merkezimizde tasarrufa yönelik ürünler geliştiriyoruz”

Ar-Ge merkezlerinde enerji tasarrufuna katkı sağlayan yenilikçi ürünler geliştirdiklerini belirten Özen, “Ege Profil olarak, 2017 yılında kurduğumuz ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescilli Ar-Ge Merkezimizde, enerji tasarrufuna katkı sağlayan yenilikçi ürünleri tasarlayarak kullanıcılarımızla buluşturuyoruz. Özellikle, “Pasif Ev Komponenti Sertifikası” almaya hak kazanan Legend Serisi, ses ve hava yalıtımında üst düzey bir performans sağlıyor. Bu ürünlerimizin yanı sıra, pencere ve kapıda sorun yaşayan tüm tüketiciler için hayata geçirdiğimiz Assist Hizmetimiz ile PVC pencere ve kapılardaki tüm sorunlar için müşterilerimize hızlı ve pratik şekilde çözümler üretiyoruz. PVC pencere ve kapılardaki kanat ayarsızlıkları, çift açılım arızası, ısı kaybı, su ve rüzgar sızdırması ve benzeri şikayetlerde yardımcı oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.