DemirDöküm, Türkiye İMSAD toplantısında yeşil enerjinin yeni kahramanı ısı pompalarını anlattı

03.05.2024
A+
A-
DemirDöküm, Türkiye İMSAD toplantısında yeşil enerjinin yeni kahramanı ısı pompalarını anlattı

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından organize edilen “Binalarda Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Çalışma Grubu Toplantısı”nda ısı pompası teknolojisini paylaştı. Toplantıda, enerji dönüşümünün yeni yıldızı olan ısı pompasının hayatımızdaki yeri, çalışma prensibi, türleri ve uygulama alanları ele alındı. 

Küresel ölçekte enerji haritasının şekillendiği günümüzde, çevre dostu ve enerji tasarrufu özellikleriyle ısı pompalarının popülerliği hızla artmaya devam ediyor. Avrupa Birliği’nin net sıfır emisyon hedefine ulaşılması için önümüzdeki 10 yıl içerisinde milyonlarca yaşam alanında yer alacak olan ısı pompaları, Türkiye İMSAD tarafından organize edilen “Binalarda Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Çalışma Grubu Toplantısı”nda ele alındı.

SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEĞİN YENİ KAHRAMANI

Kuruluşundan günümüze iklimlendirme sektöründe birçok ilki tüketicisine sunan DemirDöküm, düzenlenen toplantıda ısı pompasının Dünya’daki gelişimini ve Avrupa’daki pazar durumunu aktardı. Teknik Destek ve Eğitim Departmanı tarafından gerçekleştirilen sunumda bu teknolojinin sunduğu avantajlar, ısı pompasının çalışma prensibi, türleri, uygulama alanları ve ısı pompalarının doğalgazlı ürünlere kıyasla enerji tüketimi örneklerle paylaşıldı.

Sektördeki öncü konumunu ısı pompası alanında devam ettirmek için 10 yıldır çalışmalar yürüten DemirDöküm, konutlardan iş yerlerine, ticari binalardan sanayi tesislerine kadar geniş bir alana odaklanıyor. Düzenlenen toplantıda ısı pompalarının gelişimini ve gelecekteki konumunu 8 farklı başlıkta aktaran DemirDöküm yöneticileri, toplantı sonunda katılımcıların merak ettiği konuları, teknolojik gelişmeleri ve yenilenebilir enerji alanındaki gelişmeleri detaylıca ele aldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.