Sıcacık bir ev için ısıtma çözümleri Koçtaş’ta

22.01.2024
A+
A-
Sıcacık bir ev için ısıtma çözümleri Koçtaş’ta

 

Koçtaş, bu soğuk kış günlerinde evlerini ısıtmak için çözüm arayanlara en tasarruflu çözüm önerilerini sunuyor. En iyi ısınma çözümleri için Yaşayan Evler Blog, ihtiyaç duyulan tüm ürünler için ise Koçtaş mağazaları, koctas.com.tr ve Koçtaş mobil uygulaması ziyaret edilebilir. 

Yaşam alanları için tüm ihtiyaçları tek adreste buluşturan Koçtaş, soğuk havalarda evlerinde sıcacık bir atmosferin keyfini doyasıya çıkarmak isteyenler için en tasarruflu çözüm önerilerini bir arada sunuyor.

Koçtaş uzmanları yaydıkları ısı sayesinde evleri sıcak tutan radyatörlerin maksimum performans göstermeleri için düzenli olarak kontrol edilmesini öneriyor.  Bunun için öncelikle kombiyi açtıktan sonra yeterli hava var ise peteklerin alt kısmının sıcak üst kısmının ise soğuk olması gerekiyor. Tam tersi ise kombi kapalı olacak şekilde radyatörün havası alınarak sorunsuz çalışması sağlanabilir. Radyatörlerin havasının alınması ve iç temizliğinin yapılmasının yanı sıra ızgaralarında biriken tozların temizlenmesi de sıcak havanın iletilmesine yardımcı oluyor.

Ayrıca radyatörlerin önünde ısıyı çekebilecek mobilyaların yerleri değiştirilerek ısının etkisi arttırılabilir.   Radyatörlerin arkasında bulunan duvarın ısıyı çekmesini engellemek için ise peteğin hemen arkasına bir alüminyum fon konulabilir. Alüminyum fon yerine radyatör arkalığı olarak kullanabilecek ısı yalıtım ürünleri de tercih edilebilir.

Koçtaş uzmanları evlerde sıcak havayı korumak ve enerji tasarrufu sağlamak için ısı izolasyon çözümleri ve gerekli durumlarda kapı-pencere bandı kullanılmasını da tavsiye ediyor. Evlerin açık zeminlerini halı ya da kilim yardımıyla kapatmak da ısının evde kalmasına yardımcı oluyor. Özellikle hava derecesinin çok daha düşük sıcaklıklarda olduğu akşam saatlerinde kalın perdeler yardımıyla soğuğun eve daha az girmesi sağlanabilir.

Isı sistemi olmayan ya da ısıtma sisteminin istenilen düzeyde olmadığı alanlarda devreye giren elektrikli ısıtıcılar ile de, kullanım amacına uygun olarak seçildiğinde hem daha sıcak bir alan sağlamak hem de tasarruf yapmak mümkün. Alanı yavaş yavaş ısıtan ve etkisini uzun süre koruyan yağlı radyatörler, özel ayakları sayesinde farklı alanlarda yer alabilmenin yanı sıra duvara sabitlenebilme avantajı da sunan konvektör ısıtıcılar, fanları sayesinde sıcak hava üfleyerek bulundukları ortamın sıcaklığını yükseltmek için kullanılan fanlı ısıtıcılar bu kategoride öne çıkan ürünler arasında yer alıyor. Tamamen açık, yarı açık bir alan gibi ısı kaybı çok olabilecek bir yer için ise infrared ısıtıcılar tercih edilebilir.

Sıcacık evlerinde kışın tadını çıkarmak isteyenler tüm çözüm önerileri için Yaşayan Evler Blog’u, tüm ihtiyaçlarını en tasarruflu şekilde karşılamak için ise Koçtaş mağazaları, koctas.com.tr ve Koçtaş mobil uygulamasını ziyaret edebilir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.