Yükseklik ayarlı masalar, sağlıklı ofislere dönüşümü başlatıyor

11.12.2023
A+
A-
Yükseklik ayarlı masalar, sağlıklı ofislere dönüşümü başlatıyor

 

Günde sekiz ila on iki saat gibi uzun süre oturarak çalışan bir beyaz yakalı için ofisler sağlıksız bir ortama dönüşüyor. Amerikan Kanser Derneği’nin 123 bin yetişkin üzerinde yaptığı araştırma, günde altı saatten fazla oturmanın ölüm oranını yüzde 37’ye kadar artırdığı sonucu da bu görüşü destekliyor. Tuna Ofis, ofis çalışanlarını ayakta çalışmaya yönlendirerek daha sağlıklı çalışma alanları yaratan yükseklik ayarlı masaları OPEN UP, OPEN-X UP, AIR UP ve HIGH EXE ile sağlıklı ofislere dönüşümü başlatıyor.  

 

Tuna Ofis OPEN UP, OPEN-X UP, AIR UP ve HIGH EXE tasarımları ile fonksiyonel ve pratik detaylar sunarken, masa tablasına entegre kumanda yardımı ile 68 cm’den 140 cm’e kadar yüksekliğin ayarlanmasına imkan tanır. Bu özelliği ile kullanıcıları, doktorların kas ve dolaşım sistemi için önerdiği saat başı en az 15 dakika ayakta çalışmaya teşvik eder ve birçok hastalığın önüne geçilmesine yardımcı olur.

 

Uzun süre hareketsiz kalındığında kullanıcısını mesajla uyarıyor

Kullanıcısını ayakta çalışmaya ve dolayısıyla harekete teşvik eden tasarımlarıyla vücudun dolaşım sistemine olumlu katkılar sağlayan yükseklik ayarlı masalar birçok kardiyovasküler riskin yanı sıra hareketsizliğe bağlı kas ve iskelet sistemi sorunlarının da önüne geçiyor. Harekete bağlı artan oksijen alımı ile aynı zamanda odaklanmayı, konsantrasyonu ve enerjiyi de artırarak zihinsel işlevlere katkı sağlıyor. Tüm etkileriyle birlikte günümüzün giderek otomatikleşen işgücünü daha sağlıklı ve verimli bir hale getiriyor. Yükseklik ayarlı masalar ayrıca entegre teknolojilerle uzun süreli oturmalarda ve hareketsiz kalındığı zamanlarda kullanıcısının akıllı saat ya da telefonuna uyarı mesajı yolluyor. Tasarımın evrensel değerlerinden ödün vermeden kullanıcı beklenti ve önceliklerine uyumlu çözümler üreten Tuna Ofis’in geliştirdiği, Türkiye’nin ilk yüksekliği ayarlanabilir masaları ile iş yerlerini sağlıklı ofislere dönüştürüyor.

 

Raporlu gün sayısının azaltmasını sağlıyor

Ofistekilerin ayakta çalışabileceği alanlara imkan tanıyarak daha sağlıklı çalışma alanlarının yaratılmasına destek olur ve çalışan motivasyonunu ve üretkenliğini arttırır. Raporlu gün sayısını azaltmasının yanı sıra çalışan gruplar arasındaki iş birliğini artırır bu sayede iş verene fayda sağlar. İnsan sağlığına uygun malzemelerle üretilen, yüksekliği değiştirilebilen ayarları ile hem oturarak hem ayakta sağlıklı ve güvenilir bir çalışma ortamı sunar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.