Geleceğin inşaat perspektifini sektör temsilcilerine anlattı

30.04.2024
A+
A-
Geleceğin inşaat perspektifini sektör temsilcilerine anlattı

Mantolamada yeniliğin öncüsü Baumit, İstanbul Proje Yönetim Derneği tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen İnşaat Yönetimi Zirvesi’nin altın sponsoru oldu. Ana teması ‘İnşaat Sektöründe Geleceğin Yönetimi’ olarak belirlenen zirve, İstanbul Feriye Sarayı’nda büyük bir katılımla gerçekleşti. Zirve kapsamında düzenlenen ‘Malzemenin Geleceği’ konulu panelde konuşmacı olarak yer alan Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı, inşaatın geleceğine yön verecek yeni nesil çözüm ve yaklaşımları sektör profesyonelleriyle paylaştı.

 

Baumit; inşaat endüstrisindeki son gelişmeleri, yenilikleri ve en iyi uygulamaları paylaşmak, fikir alışverişinde bulunmak, iş birliği olanaklarını değerlendirmek ve gelecek trendlerini aktarmak amacıyla sektörü yedinci kez bir araya getiren İnşaat Yönetimi Zirvesi’nde altın sponsor olarak yer aldı. İstanbul Feriye Sarayı’nda ‘İnşaat Sektöründe Geleceğin Yönetimi’ temasıyla gerçekleşen zirve, çok sayıda ulusal ve uluslararası katılımcıya ev sahipliği yaptı.

 

Yarının ihtiyaç duyduğu inovatif çözümlerle geleceği bugünden şekillendiriyor

Etkinlikte, ‘Malzemenin Geleceği’ panelinde konuşmacı olarak yer alan Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı, Baumit’in “Geleceğe Yönelik Fikirler” mottosu çatısı altında yürüttüğü çalışmaları şu şekilde özetledi: “Gelecek için attığımız en önemli adımların başında sağlıklı yaşam alanları üzerine çalışmalarımızı genişletmek için kurduğumuz Baumit Viva Park geliyor. Avrupa’nın en büyük karşılaştırmalı Ar-Ge merkezi olarak faaliyet gösteren Baumit Viva Park’ta bulunan model evlerin her birinde ortalama kullanıcı davranışlarını simüle ederek her yıl 1,5 milyondan fazla veri topluyor, duvarların sesi oluyoruz. Ayrıca yine her yıl 45 milyon metrekare alanın mantolanmasını sağlayacak ürün üretiyor ve böylece bir milyon ton CO2 azaltımı sağlıyoruz. Kuruluşumuzdan bugüne 800 milyon ton CO2 tasarrufu sağladık. Bu rakam, 10 milyon otomobilin atmosfere yaydığı CO2 miktarına ya da 300 bin kez aya gidip gelmeye denk geliyor. Sürdürülebilir olmak, karbon ayak izini azaltmak, en önemlisi de atıkları olabildiğince minimize etmek için yaratıcı yollar arayan Baumit olarak yapı harçları sektöründe dünyada bir ilk olan ve harç içinde çözünen torba teknolojisine sahip Baumit ALL IN Beton ile şantiyelerde torba atığı oluşumunun önüne geçerek sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlıyoruz. İnşaat sektöründe gelecek diyerek 3D beton baskı sistemi Bauminator ile mevcut teknolojilerin zorlandığı noktada betondaki farklı formları mümkün hale getiriyoruz. Çalışmalarımızın çerçevesini çizerken kurumsal sosyal sorumluluk bilincinde de gelecek temasıyla hareket ediyoruz. Bu kapsamda 2019 yılında hayata geçirdiğimiz ve hala üzerine yeni projeler ekleyerek devam ettirdiğimiz Geleceğimizi Mantoluyoruz projemiz ile çocukları küresel ısınma, iklim değişikliği, enerji tasarrufu ve ısı yalıtımı konusunda bilinçlendiriyor, sosyal yardımlarda bulunuyoruz. Son olarak belirtmek istediğim bir diğer konu ise eşitlikçi çalışma perspektifimiz. Baumit olarak geleceğin asıl dönüşüm liderlerinin kadınlar olacağına inanıyoruz. Tam da bu sebeple yönetimin yüzde 63’ünde, şirket genelinin yüzde 38’inde ve satış bölümünün ise yüzde 33’ünde kadınlara yer veriyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.