Saint-Gobain Türkİye, üst üste 7’nci kez En İyi İşveren Ödülünü aldı

19.01.2024
A+
A-
Saint-Gobain Türkİye, üst üste 7’nci kez En İyi İşveren Ödülünü aldı

Sürdürülebilir ve hafif inşaat çözümlerinde dünya lideri olan Saint-Gobain, insan kaynakları uygulama süreçlerindeki başarısı ile “Global En İyi İşveren” seçildi. Saint-Gobain Türkiye ise Top Employers Institute tarafından verilen En İyi İşveren Ödülü’nün (Top Employer) sahibi oldu.

 

Sürdürülebilir ve hafif inşaat çözümlerinde dünya lideri olan Saint-Gobain, Top Employers Institute tarafından dünya genelinde 17 ülkede bulunan “Top Employer Global” olarak sertifikasını üst üste 9’uncu kez kazandı.

Aralarında Weber, Vetrotech, Ecophone, Saint-Gobain Glass, PAM, Chryso, Saint-Gobain Aşındırıcılar gibi şirketlerin olduğu, iştirakleri içerisinde İzocam ve Dalsan’ın da yer aldığı 14 marka ile Türkiye’de faaliyet gösteren Saint-Gobain Türkiye ise Top Employers Institute tarafından verilen En İyi İşveren Ödülü’nü (Top Employer) üst üste 7’nci kez kazanarak Top Employer sertifikasını aldı.

Faaliyet gösterdiği ülkelerin 40’ında bu ödülü almaya hak kazanan şirketleri ve iştirakleri sayesinde 2024 Top Employer Global sertifikasını almaya hak kazanan Saint-Gobain, geçen yıla oranla Top Employers Institute tarafından değerlendirilen 20 kriter arasından 13 kriterde önemli ilerleme kaydetti ve 8 kriterde yüzde 3’ten fazla artış gösterdi.

 

Üst üste 7’inci kez En İyi İşveren Ödülü’nü (Top Employer) almaktan gurur duyduklarını dile getiren Saint-Gobain Weber İnsan Kaynakları Direktörü Ece Kaya «Bu sene Türkiye’de 7. Kez bu ödüle layık görülüyoruz. Uluslararası alanda tanınmış bağımsız kuruluşların, kurumların faaliyetlerini belirli kriterlere göre sistematik olarak değerlendirmesinin, iş süreçlerinin gelişimine önemli katkılar sağladığını dolayısı ile her sene insan kaynakları süreçlerimizin gelişiminin analiz eden bu süreçte olmanın çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Bu tip güvenilir sertifikasyon programları gelişimimizin ölçümlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Saint-Gobain 2003 yılında Davranış ve Çalışma İlkeleri’ni ortaya koymuştur. 75 ülkede faaliyet gösteren bu kadar büyük bir yapının Dünya’nın her yerinde aynı anlayışta çalışmasına bu ilkeler temel olmuştur. Aynı şekilde Grubun «Büyü ve Etki Et» stratejik yol haritası da çeşitliliği ve kapsayıcılığı benimsediğimiz iş ortamlarımızda en iyi ekipleri kurmayı ve tüm şirketlerimizde TEC (Güven-Yetkilendirme-İş birliği) kültürümüzü güçlendirmeyi önceliklendirmektedir. Her sene derin araştırmalar ve anketler sonucu kazandığımız bu ödül bir sonraki sene için aşmamız gereken daha büyük hedefler koymaktadır. Gelişim dediğimiz süreçte her şeyden önce büyük hedefler ile başlar» dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.