Polat Enerji’ye bir ödül de ICCI’den

09.12.2023
A+
A-
Polat Enerji’ye bir ödül de ICCI’den

Yenilenebilir enerji sektörünün öncü oyuncusu Polat Enerji, Göktepe Rüzgar Enerji Santrali ile Türkiye enerji sektörünün Oscarları olarak da bilinen ICCI Enerji Ödüllerinde En İyi Rüzgar Enerji Santrali ödülünü aldı.

 

Enerji sektöründeki faaliyetlerini, dünyaya ve ekosisteme değer katmak; gelecek nesillere temiz ve sürdürülebilir bir dünya bırakmak hedefiyle sürdüren Polat Enerji’ye bir ödül de ICCI Enerji Ödülleri‘nden geldi. Polat Enerji’ye ait 121,1 MW kurulu gücündeki Göktepe Rüzgar Enerji Santrali, 6 Aralık’ta gerçekleştirilen 10. ICCI Enerji Ödülleri Töreni’nde En İyi Rüzgar Enerji Santrali seçildi.

 

Türkiye’nin ve bölgenin en prestijli uluslararası enerji etkinliği olan ICCI – Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında verilen Enerji Oscar Ödülleri’nde bu yıl da Türkiyenin enerji gücünü üreten lider firmalar görkemli bir törenle ödüllendirildi. ICCI tarafından bu sene de ödüle layık görülmenin gurur verici olduğunu ifade eden Polat Holding Yönetim Kurulu Üyesi Eda Polat Gkinosatis, “Yenilenebilir enerji sektörünün hem ulusal hem de küresel ölçekte taşıdığı önemin bilinciyle Polat Enerji olarak yatırımlarımızda önceliği rüzgar ve güneş enerjisine verdik. Göktepe RES’in sektörün önde gelen profesyonellerini, yatırımcılarını, akademisyenlerini ve kamu yöneticilerini bir araya getiren ICCI’da En İyi Rüzgar Enerji Santrali ödülüne layık görülmesi bizleri son derece mutlu etti. Bu başarı sürdürülebilir bir gelecek için bizlerle beraber çalışan tüm ekip arkadaşlarımızındır. ” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.