Bahçe Mobilyalarında 2022 Trendleri

14.05.2022
A+
A-

Red Bull Racing Honda takımının efsane ismi Max Verstappen, Abu Dhabi Grand Prix’sinde galibiyete uzanarak sezonu şampiyon tamamladı. O yarış ile …

Bahçe Mobilyalarında 2022 Trendleri
Bahçe, balkon, teras gibi açık hava alanlarında geçirilen süre giderek artarken evin bir odasına dönüşen bu alanlarda şıklık hiç olmadığı kadar önem kazanıyor. Doğanın enerjisinden daha fazla yararlanmak, kışın rehavetini üzerinden atmak ve yazı dışarıda yaşamak isteyenler, kendilerini açık havanın keyfine bırakırken dış mekân dekorasyonu da en çok merak edilen konuların başında geliyor. Rahatlık ve konforu merkeze alan dış mekân dekorasyonunda estetik dokunuşlar da kendi stilini yaratmak isteyenlerin beklentilerine cevap veriyor.

Açık havada sosyalleşme kavramının giderek daha fazla önem kazandığı 2022 yılında, bahçe mobilyalarında şıklık ve fonksiyonelliğin aynı oranda öne çıktığını ifade eden L’unica Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Ali Samantır, bu sezonun bahçe mobilyaları trendlerini anlatıyor.

 

Bahçe mobilyaları daha da büyüyor

Yaşam alanlarından bağımsız bir yer gibi düşünülen ve işlevsel mobilyalarla dekore edilen bahçeler, 2022 yılında artık evlerimizin bir odası gibi genel estetik anlayışını devam ettirdiğimiz alanlara dönüşüyor. Daha maksimalist bir tasarım anlayışının hâkim olduğu bu yıl da bahçe mobilyaları büyüyor ve genişliyor. Geniş ve rahat koltuklarla kalabalık davetler için köşe takımları daha da popüler hale geliyor. Aynı şekilde bahçe dekorasyonunun odak noktasını oluşturan masaların da boyutunda gözle görülür bir büyüme söz konusu. Tamamen doğal tonların öne çıktığı şık masalar ve sandalyeler, tıpkı ev dekorasyonunda olduğu gibi 2022 yılında da bahçelerin buluşma noktası olmaya hazırlanıyor.

Doğallığa dönüş var

Sade ve şık tasarımların hâkim olduğu 2022 yılında, renk kartelasının koyu tonları yine ağırlıkta iken açık renkli kombinasyonlar ise dış mekânlarda huzur verici ve sakinleştirici bir etki yaratmak isteyenlerin tercihi olacak. Renklerdeki doğallık, materyallerin doku ve görünümünde de belirleyici olacak; ham ahşaplar ile dokuma görünümlü tasarımlar ve hasır görünümlü aksesuarlar da öne çıkacak. Özellikle de uzun zamandır dekorasyonun bir parçası olan ahşap mobilyaları hem ana tasarımlarda hem de yardımcı aksesuarlarda daha çok göreceğiz.

Bu sezonun modası rope örgü

Son yıllara damga vuran rope örgü, bahçe dekorasyonunda fark yaratmayı 2022 yılında da devam ettiriyor. Hem şık hem de sağlam olmasıyla açık hava tutkunlarının beklentilerini maksimum oranda karşılayabilen bu modeller; ergonomik ve rahatlığı öne çıkaran, uzun saatler zaman geçirebilecek kadar konforlu ve işlevsel olmasıyla dikkat çekiyor. Konforlu bir açık hava deneyimi sunan rope örgü tasarımlar, estetik açıdan da iddialı olduğunu kanıtlıyor. Salondaki mobilyaları aratmayan ürünleri tercih edenler için ideal olan rope örgü, şıklığı ve konforu birbirine entegre etmek isteyen kişilerin vazgeçilmez modeli olacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.