Cosentino, Dekton Ukiyo koleksiyonu ile tüm alanlara eşsiz bir derinlik kazandırıyor

09.12.2023
A+
A-
Cosentino, Dekton Ukiyo koleksiyonu ile tüm alanlara eşsiz bir derinlik kazandırıyor

Tasarım ve mimarlık dünyası için yenilikçi, sürdürülebilir yüzeyler üreten Cosentino, yeni Dekton ® Ukiyo koleksiyonu ile dayanıklılığı ve yaşanabilir lüksü bir arada sunuyor. Uluslararası tanınmış lüks iç mekan ve ürün tasarımcısı Claudia Afshar tarafından oluşturulan koleksiyon, endüstride benzeri olmayan fugalı tasarımı ile mekanlara eşsiz bir derinlik kazandırıyor.

Japon ve çağdaş tasarımlardan ilhamla tasarlanan Dekton® Ukiyo, bizi zamanın durduğu ve sadece bulunduğunuz anın önemli olduğu bir dünyaya yolculuğa çıkarırken minimalizm sanatına ve şimdiki anı kucaklamanın önemine dikkat çekiyor. Özellikle dikey kaplama uygulamalar için tasarlanan, zengin bir duygu paletini temsil eden koleksiyon, hem dış hem de iç mekanlarda yer alan düz yapılarda şık ve zarif tasarımlar yaratmaya imkan sağlıyor. Doğada bulunan malzemelerden aldığı ilhamla tasarladığı Dekton® Ukiyo koleksiyonu ile mekanları rahat, sıcak ve otantik bir havaya dönüştürmek istediğini belirten ürün tasarımcısı Claudia Afshar, “Romantik ancak aynı zamanda çağdaş ve erkeksi bir denge elde etmek istedim” dedi.

5 farklı renk alternatifi ile bambaşka bir dünyaya sürüklüyor

Sürdürülebilirlik özellikleri ve yüksek performansı ile öne çıkan Dekton® Ukiyo, duvar kaplamalarından şöminelere, özel mobilyalardan tüm dikey alanlara ideal bir kullanım sunuyor. Mat yüzeyde iki fugalı seçeneği bulunan koleksiyonda; 25 mm aralıklı fugalar, 5 mm genişliğinde ve 3 mm derinliğinde yer alıyor. 11 mm aralıklı fugalar ise 4 mm genişliğinde ve derinlikten oluşuyor. 450 mm x 3000 mm boyutlarında sunulan koleksiyon; Bromo, Kreta, Nacre, Umber ve Rem renk alternatifleriyle sunuluyor.

Arduaz gibi homojen metamorfik kayalardan ilham alan Bromo, koyu gri bir ton olarak öne çıkarken, sakin hareketli klasik beton zeminlerinden ilham alan Kreta mat dokusu ve gri tonu ile her alana rahatlıkla uyum sağlıyor. Nacre, tüm duyuları harekete geçiren ışık ve gölge uyumu sunarken, zamansız ve asi bir renk olan Umber, sıcak ve doğaya bağlı bir terakota tonuyla eşsiz bir zarafet oluşturuyor. Kahverengi ve gri damarlarla zenginleşen karmaşık tasarımıyla Rem ise, zarafeti doğallığın zirvesine ulaştırıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.