Kale Banyo’nun su yönetim felsefesi ödüle layık görüldü

02.05.2024
A+
A-
Kale Banyo’nun su yönetim felsefesi  ödüle layık görüldü

Kale Banyo, Pazarlama Türkiye tarafından 1 Mart – 31 Mart tarihleri arasında halk oylaması ile belirlenen İklim ve Sürdürülebilirlik Ödülleri ‘Yılın Su Yönetimi’ kategorisinde bronz ödülün sahibi oldu. Çırağan Sarayı’nda düzenlenen ödül töreninde Kale Banyo adına ödülü, Kaleseramik Pazarlama Direktörü Zeliha Özay Yurdatap aldı. 

Ürünlerinde öne çıkardığı su tüketimi, ergonomi, dayanıklılık, hijyen gibi unsurların yanı sıra aldığı uluslararası belgelerle de su yönetimi konusunda farkındalık yaratan Kale Banyo, Pazarlama Türkiye tarafından düzenlenen İklim ve Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde halk oylaması ile Yılın Su Yönetimi’ kategorisinde bronz ödül kazandı.

“İyi Bak Dünyana” hareketi ile anlamlı bir dönüşüm hedefliyoruz”

Tasarımdan üretime attıkları tüm adımlarda daha az su ve enerji harcayarak, yarınlara daha iyi bir dünya bırakmayı hedeflediklerini belirten Zeliha Özay Yurdatap şunları söyledi:

“Yeterli miktarda ve iyi kalitede suyun varlığı, tatlı su ekosistemlerinin olduğu kadar, gıda güvencesinin ve sürdürülebilir kalkınmanın, dolayısıyla insanlığın geleceğinin de temel koşuludur. Dolayısıyla sınırlı olan su kaynaklarının korunması küresel ölçekte büyük önem taşımaktadır.

Biz de bu noktada sürdürülebilir geleceği odağımıza alarak, başlattığımız ‘İyi Bak Dünyana” hareketi ile, kendi dünyalarımızda başlatacağımız küçük değişimlerin birleşerek, dünyayı iyileştiren anlamlı bir dönüşüm haline getireceğine inanıyoruz. Dünyayı iyileştirmenin yolu ise, evimizden geçiyor. Bunun başında da hiç şüphesiz; doğa ve insan için en büyük yaşamsal kaynak olan suyun bilinçli tüketimi başı çekiyor. Amacımız, ürün ve projelerimiz ile su tüketimi için farkındalık oluşturmak ve dünyanın geleceğine katkı sunmak.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.