Knauf Alçıpan ailesinden ihtiyaca yönelik çözümler

14.10.2022
A+
A-

Döviz kurundaki artış hız kesmeden devam ediyor. Kurdaki artış sonrası temel gıda ihtiyaçları dahil bütün sektörlerde zamlar arka arkaya geliyor …

Knauf Alçıpan ailesinden ihtiyaca yönelik çözümler

Yapı malzemeleri sektöründe geniş ürün yelpazesiyle ihtiyaca yönelik çözümler sunan Knauf; yangın dayanımı, nem dayanımı, darbe dayanımı, ses yalıtımı, kolay montaj, yüksek kalite gibi özellikleriyle Alçıpan® ailesinde yer alan ürünleriyle kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılıyor.

Geniş ürün yelpazesiyle farklı performans beklentilerine çözümler sunan dünyanın en büyük alçı bazlı yapı malzemesi üreticisi Knauf; Alçıpan® ailesinde yer alan ürünleriyle darbeye karşı dayanıklılık, yangın ve su dayanımı, ses yalıtımı gibi özellikleri bir arada sunuyor. Kolay ve hızlı uygulanmasıyla zamandan tasarruf ettiren ürünler yüksek kalitesiyle de güven veriyor.

Neme karşı güçlü dayanım

Çeşitli ıslak hacim ve nemli ortamlara göre farklı seviyelerde ıslaklık ve nem dayanımı sağlayan  alçıpanlar geliştiren Knauf; ön yüzü yeşil arka yüzü gri renkli kağıt kaplı WR, MWR, MWFR ve WRFR model alçıpanlarıyla kullanıcılara çözüm sunuyor. Su iticilik özelliği kazandırılmış ve neme dayanıklı üç model, aynı zamanda asma tavan, bölme duvar, ıslak hacim ve duvar giydirme gibi alanlarda temiz ve kolay montaj imkanı da sunuyor. MWR ve MWFR modelleri küf önleyici ve küfe karşı direnç sağlama özelliğine sahipken MWFR modeli ayrıca yangına dayanım özelliğiyle de öne çıkıyor. Knauf, Aquapanel® serisinde yer alan yonga ve selüloz içermeyen her iki yüzü cam elyaf file kaplı, çimento bazlı plakaları ile de küf ve mantara dayanıklılık, yüksek mukavemet ve yüzde 100 suya dayanma imkanı sunuyor.

3 saate kadar yangın dayanımı

Yangına karşı sağladığı dayanım süresiyle dikkat çeken ve bu doğrultuda özel üretimlerini artırmaya devam eden Knauf, yapı profesyonellerine yüksek yangın dayanımlı ürünler sunuyor. Cam elyaf katkılı, düzgün yüzeyli ve hafif FR ve FRDF Alçıpan® ile yangına dayanım süresini artıran Knauf; WRFR Alçıpan® ile de hem yangına dayanım süresini artırıyor hem de su iticilik özelliği kazandırılmış bir ürün ortaya koyuyor. A1 sınıfı yanmaz malzemeden yapılmış Fireboard® ve Flameboard® ise yüksek yangın dayanımı ile öne çıkıyor. Her iki yüzeyinde de kağıt bulunmayan, cam elyaf şilte kaplı alçıpanlardan Fireboard® 3 saate kadar yangın dayanımı sağlarken, Flameboard® ise yüksek yangın dayanımı sağlıyor. Asma tavan, bölme duvarlar, şaft duvarları gibi alanlarda kullanılan alçıpanlar ayrıca üzerine fayans ve seramik uygulama imkanı da tanıyor.

Farklı özelliklerde yüksek performans

Sunduğu geniş ürün yelpazesiyle farklı ihtiyaçlara yönelik çözümler üreten Knauf, ses yalıtım özellikli ürünleriyle de öne çıkıyor. Diamant® ile yangın ve su dayanımı, darbeye karşı dayanıklılık ve yüksek değerde ses yalıtımı sağlarken;  kurşun içermeyen Safeboard® ile de x-ray ışınlarını tutma ve yüksek değerde ses yalıtımı imkanı sunuyor. Yüksek ses yalıtımına sahip,  hızlı uygulanabilen Silentboard® ile düşük frekanslarda yüksek performans gösterirken; fiber alçı teknolojisi ile üretilen, selüloz katkılı özel Alçıpan® çeşidi Vidipan® Duvar Plakası ile de neme dayanım, çivi çakılabilme, yüksek ısı ve ses yalıtımı özelliklerini sunuyor. Knauf, tavan plakaları serisinde yer alan estetik tasarımlı Cleaneo Akustik Alçıpan®’ın zeolit katkılı yapısı ile ortamdaki kötü kokuları temizlerken yüksek değerlerde ses yutma özelliğini de yapı profesyonellerine sunuyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.