Türk ev ve mutfak eşyaları sektörü 2020’de Mısır’a çıkarma yapacak

14.04.2020
A+
A-

Tüm dünyada yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisi tüm hızıyla devam ederken, uzmanlar pandemiyle birlikte hayatımıza giren maske kullanımına …

Türk ev ve mutfak eşyaları sektörü 2020’de Mısır’a çıkarma yapacak

Ev ve Mutfak Eşyaları sektöründe Avrasya’nın en büyük ve en köklü buluşması olan Uluslararası Zuchex, Kahire’deki ilk fuarını 11-13 Kasım 2020 tarihlerinde Kahire Uluslararası Kongre Merkezi’nde (CICC) açacak. Deneyimli yerel organizatör EGYTEC ile ortaklaşa gerçekleştirilecek olan Zuchex Cairo, Mısır ve Türkiye ile birlikte Afrika ve Asya genelinden 150’nin üzerinde katılımcı firmayı, toplam 3 bin 400 m2 alanda, 3 salonda 5.000’den fazla profesyonel satın almacı ile buluşturacak. Zuchex Cairo için yerel ortaklar olarak çalışacak Tarsus Turkey ve EGYTEC, bölge pazarındaki deneyimleri sayesinde katılımcı firmaları, potansiyel acentalar ve temsilciler ile temasa geçirerek, Afrika pazarına uygun maliyetlerle açılmaları konusunda eşsiz fırsatlar sunacak.

 

Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı Zuchex Cairo 2020, ev eşyası alıcıları için ideal kaynak bulmakla kalmayacak, aynı zamanda Mısır’daki ev eşyaları sektörünün artan ihtiyaçlarını da destekleyecek. Mısır pazarındaki ev eşyaları sektörüne yönelik satın almacılar için merkez niteliğinde olacak fuar, en yeni trendleri yakalamak, müşterileri için heyecan verici ürünleri keşfetmek ve mevcut tedarikçileri ile iletişim kurmak isteyen satın almacılar için ideal bir çözüm olacak. Tedarikçiler, sunulan geniş ürün yelpazesinin yanı sıra, üreticilerle yüz yüze tanışma, soru sorma, ilişki kurma ve tedarik ihtiyaçlarına göre bilinçli kararlar alma fırsatına sahip olacak. Dünya’nın en popüler markalarını tek çatı altında bir araya getirecek olan Zuchex Cairo ayrıca Türk tasarımlı ürünlere halihazırda büyük talep gösteren Mısır ve diğer Afrikalı yerel satın almacılara rakiplerinden önce en son ürünleri uygun maliyetlerle tedarik etme fırsatı sunarken, geniş bir ürün yelpazesine doğrudan erişmelerini de sağlayacak.

Tarsus Turkey Fuarlar Direktörü Ebru Causey; “Zuchex’i Afrika pazarına sunmaktan heyecan duyuyoruz”

“Zuchex Cairo, katılımcı firmalar için yeni ürünlerini doğrudan satın almacılara tanıtmak ve satın almacılar açısından ise geniş bir ürün yelpazesinde ev eşyaları ürünleri sunan 150’den fazla firma ile buluşmak için mükemmel bir fırsat” diyen Zuchex Fuarlar Direktörü Ebru Causey, Zuchex’in dünya çapındaki ev eşyaları fuarlar serisini Afrika gibi heyecan verici bir pazara sunmaktan büyük heyecan duyduklarını belirtti.

EGYTEC Genel Başkan Yardımcısı Ashraf Fahmy “Zuchex Cairo, Mısır ev eşyaları sektörü için büyük bir fırsat”

Küresel ev eşyaları sektörünü, en son ürün çeşitlerini sergilemek için tek çatı altında bir araya getirecek olan Zuchex Cairo sayesinde, Mısır’da ilk kez satın almacılar, en yeni ev eşyaları ürünlerini bir arada bulabilecek. Böylece fuar, sektör satın almacıları için mükemmel bir iş platformu oluşturacak. Uluslararası ev eşyaları sektörünü Kahire’de buluşturacak olan Zuchex Cairo’nun, Mısır ev eşyaları sektörünün önde gelen oyuncuları için sınırsız ticaret fırsatları sağlayacağını belirten EGYTEC Genel Başkan Yardımcısı Ashraf Fahmy aynı zamanda fuarın doğrudan iş imkanları yaratacağının da altını çizdi.

Mısır, sektör için ideal bir pazar!

Afrika ülkeleri içinde şu anda en hızlı ekonomik büyümeye sahip Mısır, bölgedeki stratejik coğrafi, politik ve kültürel konumunun yanı sıra 92.28 milyon nüfusu ile sürekli gelişen ve büyüyen bir pazara sahip bulunuyor. Mısır’ın gayrisafi yurt içi hasılasının yüzde 30’unu dış ticaret oluştururken, tüketim ürünleri ithalatı ise toplam dış ticaretinin % 17’sini oluşturuyor.

Zuchex Cairo ile Küresel Ev ve Mutfak Eşyaları Sektörü Kahire’ye ulaşıyor

Zuchex Cairo 2020, Avrasya’nın merkezi İstanbul’da 30 yıldır gerçekleşen Zuchex ve HOST İstanbul fuar serilerinin bir parçası olacak. 12 ürün kategorisiyle Zuchex, Kahire’deki organizasyonda, tanınmış markalarını ve en son ürünlerini sergilemek üzere buluşacak 150’den fazla katılımcı firma tarafından desteklenecek. Zuchex Cairo 2020’yi ziyaret eden satın almacılar, Cam, Porselen ve Seramik, Metal Mutfak Eşyaları, Plastik Ev Eşyaları ve Bahçe Aksesuarları, Dekoratif Ev ve Mutfak Eşyaları ve Elektrikli Ev Aletleri gibi çok çeşitli yeni ürünleri tek çatı altında bulabilecekler.

Zuchex Cairo, Tarsus Turkey ile EGYTEC ortaklığının verdiği güç ve kanatlarını denizaşırı pazarlara açmak isteyen Türk KOBİ’lerin ilham ve desteği olmadan gerçekleşemezdi. Bu büyük ortaklık, Zuchex’in uluslararası bilinirliğini arttırırken, aynı zamanda Türk tedarikçilerin Mısır pazarına erişimini de sorunsuz hale getirerek sektöre hizmet edecek.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.