İzocam’dan uluslararası bayi toplantısı

17.02.2024
A+
A-
İzocam’dan uluslararası bayi toplantısı

İzocam bayileri, bu yıl “Bugünlere Yalıtım, Yarınlara Yatırım” mottosuyla düzenlenen 2024 İzocam Uluslararası Bayi Toplantısı’nda bir araya geldi. 1-3 Şubat tarihleri arasında Kıbrıs Concorde Luxury Resort’te gerçekleşen toplantıda, İzocam’ın başarıları ve gelecek vizyonu bayilerle paylaşıldı.

Geniş bir katılımla gerçekleştirilen toplantıda açılış töreninin ardından konuşma yapan İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, imza attıkları operasyonel mükemmellik yatırımları, yeni ürün projeleri ve dijitalizasyon çalışmalarının yanı sıra 2024 yılı aksiyon planlarına dair açıklamalarda bulundu. 2023 yılı bütçe hedeflerinin tamamını gerçekleştirdiklerini kaydeden İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, “Tüm ürün gruplarımızda toplam ciroda %50’ye yakın büyürken, bazı ürün gruplarında miktarsal büyümemiz %25’lere ulaştı. 2023 yılında enflasyonun etkisinden arındırılmış şekilde karlılığımızı artırdık. Bunun sonucu olarak da nakit akışımız düzenli şekilde temin edildi ve seneyi pozitif nakit pozisyonunda kapattık. 2023 yılı ciromuzu 2022 yılına göre %50’nin üzerinde arttırırken, miktarsal olarak da özellikle Tekiz Sandviç Panel, Camyünü, Taşyünü, XPS ve EPS ürün gruplarımızda, çoğunlukla tam kapasite üretim yaparak ciddi artışlara imza attık. İzocam olarak şu anda %23 pazar payı ile sürdürdüğümüz sektördeki liderliğimizi güçlendirmek için farklı çalışmaları bir arada yürüteceğiz. Hem yapacağımız yatırımlarla hem de sektörü yalıtım ve enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmeye devam ederek satış hacmimizi ve aynı zamanda karlılığımızı artırmayı hedeflemekteyiz. Gerek finansal araçlar gerekse kaliteli mal ve hizmetlerimiz ile tüm bayi, müşteri ve tedarikçilerimizi desteklemeyi ilke edinmiş bir şirket olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

2024 yılı yatırım ajandalarında önceki senelerde olduğu gibi birinci önceliklerinin EHS ve sürdürülebilirliğe hizmet eden projeler olacağını belirten Murat Savcı, “Bu kapsamda iş güvenliği, atık azaltımı ve geri kazanımı çalışmaları ile elektrik, doğalgaz, su gibi doğal kaynakların kullanımlarının azaltılması ve dolayısıyla karbon ayak izimizi kontrol altına alan projelerimiz teknik ekiplerimizce hazırlandı ve 2024 bütçesine eklendi. Bu sene bir diğer önceliğimiz aslında zaten çok güçlü olduğumuz iç ve dış pazarlardaki müşteri memnuniyeti ve kalite çalışmalarımıza yönelik projeler olacak. Bu kapsamda, kalite kontrol cihazlarının modernizasyonundan yükleme miktar optimizasyonuna, ihtiyaca yönelik yeni ürünlerden ambalaj kalitesine kadar geniş bir proje havuzundan bahsedebiliriz. Yine 2024 bütçelerinde bir diğer önceliğimiz de dijitalleşme ile verimlilik artışı, standartlaşma ve teknik kapasite artırma projeleri olacak. Tüm operasyonlarımızın merkezine koyduğumuz WCM Operasyonel Mükemmellik yöntemi ile sahadan otomatik bilgi toplama, dijital veri yönetimi, farklı tesislerde üretim modellemelerinin standartlaşması, robotik uygulamalar ve teknik projeler ile darboğaz noktalara etki ederek verimliliğimizi ve kapasitemizi artırmayı hedefliyoruz” dedi.

İzocam Satış ve Pazarlama Direktörü Erdal Bozok da toplantıda bayilere yönelik yaptığı konuşmada, 2024 yılı pazarlama stratejilerinin detaylarını paylaşarak, yurt içinde gerçekleşen ve devam eden projeleri hakkında bilgiler verdi. Türkiye’nin en büyük yalıtım üreticisi olarak, iddialı projelerde çözüm ortağı olduklarını belirten Bozok, her ihtiyaca uygun şekilde sundukları ürünler ve çözümlerle, büyük projelerin yalıtım danışmanlığı rolünü üstlendiklerini ifade etti. Bu kapsamda 6 Şubat Depremi sonrasında yapımına başlanan toplu konutlara yönelik üretim ve sevkiyat çalışmalarını hızlandırdıklarını açıklayan İzocam Satış ve Pazarlama Direktörü Erdal Bozok, “Uzman ekibimizle deprem bölgesinde saha taraması ve projelendirme çalışmaları gerçekleştiren firmamız, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman, Kilis ve Malatya’da yapımı devam eden toplu konut projelerinin çözüm ortağı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Deprem sonrası inşaatına başlanan konutlarda temel, cephe, komşu duvarlar, çatı ve tesisat detaylarında kullanılan yalıtım ürünlerimizle, enerji tasarrufuyla birlikte konfor sağlarken bina sağlamlılığına da katkıda bulunmaktayız” diye konuştu.

Toplantı, renkli etkinliklere sahne oldu

2024 İzocam Uluslararası Bayi Toplantısı’nın etkinlik bölümü ise ünlü isimlerin katılımıyla eğlenceli, bilgilendirici ve renkli anlara sahne oldu. Gazeteci, Ekonomist, TV Programı Sunucusu Atilla Yeşilada, konuk konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, global ve yerel ekonomi gündemini değerlendirerek, konjonktürel beklentilerle ilgili görüşlerini aktardı. Diğer konuk konuşmacı TK Taylight Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin Kurucusu Taylan Kümeli ise sağlıklı yaşam ve beslenmeye dair yararlı ve aydınlatıcı bilgileri bayilerle paylaştı. Toplantı organizasyonun ardından Kapalı Maraş ve Magosa Gezisi’ne katılan İzocam bayileri, Kıbrıs’ın tarihi geçmişini ve doğal güzelliklerini tanıma şansı elde etti.

Ünlü sanatçılar Ümit Besen ve Pamela Spence’nın verdikleri konserlerle renk kattıkları 2024 İzocam Uluslararası Bayi Toplantısı, İzocam’ın ihracattaki ve Türkiye’deki en başarılı bayilerinin açıklandığı Ciro Ödülleri Töreni ile son buldu. İzocam 2023 İç Piyasa Ciro Ödülleri kapsamında, birincilik ödülünü Karalar Yalıtım LTD. ŞTİ, ikincilik ödülünü Himerpa A.Ş. ve üçüncülük ödülünü ise Maraton A.Ş. aldı. İzocam 2023 İhracat Ciro Ödülleri’nde Golmat birincilik, Isoren Krikzonis ikincilik, Di Trade Group üçüncülük ödülünün sahibi oldu. İzocam Tekiz Ödülleri’nde ise Esem Yapı LTD. ŞTİ. birincilik, Alsim İnşaat LTD. ŞTİ. ikincilik, Gök-Er Metal LTD. ŞTİ. üçüncülük ödülünü evine taşıdı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.