Steel Sigorta ve Reasürans brokerliği birinci yaşını kutluyor

11.01.2024
A+
A-
Steel Sigorta ve Reasürans brokerliği birinci yaşını kutluyor

Yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan Steel Sigorta, 35 olan şube sayısını bu yılın sonuna kadar 61’e ulaştırarak , Türkiye’nin her köşesine sigorta hizmetini götürmeyi  planlıyor.

Steel Sigorta ve Reasürans Brokerliği CEO’su Abdullah Özcan, “Güçlü kadınlarımız ve geniş vizyona sahip gençlerimizle sigorta hizmetini Türkiye’nin dört bir yanına taşıyacağız. Sektöre insan kaynağı anlamında daha çok yatırım yaparak ,hak ettiği itibarı kazandırmak istiyoruz.”dedi.

 

Sigortacılığın Yeni Stil’i sloganıyla Ocak 2023’de ruhsat alan Steel Sigorta ve Reasürans Brokerliği 1’inci yaşını kutluyor. Yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan Steel Sigorta, 2024 yılı sonuna kadar açmayı hedeflediği 61 şube ile Türkiye’nin her köşesine sigorta hizmetini götürmeyi  planlıyor.

Steel Sigorta ve Reasürans Brokerliği CEO’su Abdullah Özcan, faaliyete geçtikleri 2023 yılının sigorta sektörü için başta 6 Şubat Kahramanmaraş depremi olmak üzere pek çok doğal afetin yaşandığı olağanüstü bir yıl olarak tarihe geçtiğini belirtirken, Steel Sigorta’nın profesyonel ve hızlı aksiyon alma becerisine sahip ekibi ile çok iyi bir sınav verdiğini kaydetti. 2024 yılında da  sigorta sektörünün gündeminde;doğal afetler,olağanüstü hava olayları,siber güvenlik ve siber suçlar,sağlık gibi konuların öne çıkacağını bildiren Özcan, Steel Sigorta olarak özellikle bu riskleri teminat altına alan ürünlerin müşteriye ulaştırılmasında öncü konumda olmak istediklerini söyledi.

Geçen yıl başlattıkları Steel İş Ortağım Programı kapsamında her kesimden yoğun başvuru aldıklarına da değinen Özcan, “Bu program ile bünyemize katacağımız iş ortaklarımızla eğitim programlarımız başlıyor.İyi eğitim almış daha çok gencimizi sektöre kazandırmayı misyon edindik. Güçlü kadınlarımız ve geniş vizyona sahip gençlerimizle sigorta hizmetini Türkiye’nin dört bir yanına taşıyacağız. Sektöre insan kaynağı anlamında daha çok yatırım yaparak ,hak ettiği itibarı kazandırmak istiyoruz.”dedi.

Kayseri ofisimiz yeni binasında hizmet vermeye başladı

Şirketin birinci yaşında Kayseri ofisini de yeni adresine taşıdığını belirten Abdullah Özcan, “Kayseri’deki ofisimizi hızla büyüyen iş hacmimiz ve artan çalışan sayımızın ihtiyaçları paralelinde yeniledik. Sermayedarımızın da  memleketi olan Kayseri’deki şubemiz, modern binası ve teknolojik alt yapısı ile bundan sonra açacağımız ofislerimiz için de bir standart oluşturacak” dedi.

Abdullah Özcan,Sigorta sektörü ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede ise 2023’ün kasım ayı itibariyle sektörün geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 112.6’lık bir büyümeyi yakaladığını belirtti. Özcan, enflasyon ve kur kaynaklı maliyet artışları nedeniyle 2024’ün de sektör için kolay bir yıl olmayacağını vurgularken,bu zorlukların sigorta şirketleri ile acentelerin aynı gemide olunduklarının bilinci ile elele vererek aşılabileceğine inandığını sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.