Günsan Elektrik, “Elektrikçiler Şampiyonası” ile sektöründe bir ilki gerçekleştirdi

06.12.2023
A+
A-
Günsan Elektrik, “Elektrikçiler Şampiyonası” ile sektöründe bir ilki gerçekleştirdi

Başta anahtar ve priz tasarımları olmak üzere tüm yaşam alanlarını yenilikçi çözümlerle buluşturan Günsan Elektrik, sektöründe bir ilk özelliği taşıyan “Günsan Elektrikçiler Şampiyonası” yarışmasının final etabını İstanbul Fişekhane’de gerçekleştirdi. 4 bin 500 elektrikçinin katılımıyla, sektördeki en yüksek katılımlı etkinliğe imza atan Günsan Elektrik; final etabını başarı ile tamamlayan 3 ustaya, teknolojiden giyime kadar birçok hediye alternatifinin bulunduğu GEP (Günsan Elektrikçi Platformu) CLUB’tan toplam 175 bin Türk Lirası değerinde puanlar verdi.  

Günsan Elektrik’in Türkiye’de yılın en yetenekli elektrikçilerini belirlemek adına düzenlediği “Elektrikçiler Şampiyonası”nın ilk ve çevrimiçi gerçekleştirilen etabına 4 bin 500’ün üzerinde elektrikçi katıldı. Çevrimiçi etapta en yüksek puan alan 16 yarışmacı ise 28 Kasım 2023 tarihinde Fişekhane’de final etapta yarışmaya hak kazandı. Final etabında ustalar; çeyrek, yarı final ve final aşamalarında tesisat, uygulama, standart, teknik bilgi ve montaj konularında performanslarını sergiledi. Hem teorik bilgilerin hem de pratik yeteneklerin yarıştığı şampiyonada, jürinin değerlendirmesi sonucunda en düşük puanı alan 8 usta çeyrek finalde, 5 usta yarı finalde elendi. Final etabına kalan 3 ustadan, etabı en hızlı ve doğru bitiren Veli Durgut 1’inci oldu. Mustafa Kara ikinci, Cengiz Yılmaz üçüncü oldu.

Final etabını başarı ile tamamlayan 3 ustaya GEP CLUB puanı verildi

İlk aşaması Ekim ayında online olarak başlayan “Günsan Elektrikçiler Şampiyonası”nın final etabı etkinliğinde 3 aşamadan geçen ustalar; ilk aşamada temel meslek bilgisi, iş güvenliği, hız sembolleri ve doğru malzeme kullanımı konularında bilgi ve becerilerini yarıştırdı. Çeyrek finalde trafo şalter, pako şalter, motor bağlantısı, kontaktör ve role bağlantılar ile ilgili konularda yeteneklerini sergileyen ustalar, son aşamada ise proje okuyarak ev içinde gerekli tüm elektrik tesisatlarını yaptı. Final etabını başarı ile tamamlayan 1. ustaya 100 bin TL, 2. ustaya 50 bin TL ve 3. ustaya ise 25 bin TL değerinde GEP Puan verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.