Şık banyolar için seramik önerileri

01.06.2022
A+
A-
Şık banyolar için seramik önerileri

Banyo seramikleri banyolarda kullanılan ıslak alanlar için tercih edilen ve en önemli ürünler arasında yer alan seramik modelleridir. Banyoda hem duvarlar hem de zemin için tercih edilen banyo seramikleri, birbirinden farklı tasarım ve modelleri ile banyolar için farklı bir hava katmasına ve tarz oluşturmak için tercih edilen ürünlerdir. Banyoların büyüklüklerine ya da her zevke göre hitap edecek banyo fayans modelleri, neme ve suya dayanıklı olmalarının yanı sıra kolay temizlenmesi ve oldukça iyi bir görüntü oluşturması amacıyla tercih edilir. Banyo seramikleri aynı zaman da banyolarda kullanılan aksesuarlar ve mobilyalar ile bir bütün oluşturarak en iyi havayı yakalamanıza yardımcı olur.

Banyo seramiklerinin yanı sıra tuvalet seramikleri de farklı tasarımları, modelleri ve renkleri ile ön plana çıkan seramikler arasındadır. Ülkemizde genellikle banyo ve tuvalet seramikleri aynı model ve renk olarak seçilerek aynı havayı ve şıklığı yakalamak isteyenler tarafından tercih edilir. Büyük ya da küçük tuvalete sahip olsanız da her ölçüye göre özel olarak üretilen tuvalet seramikleri, birbirinden farklı kalite ve marka tarafından üretilmektedir. Bu nedenle banyo ve tuvaletinize en uygun olan seramik modelini seçerek evinizi tasarlayabilir ve oldukça ferah bir ortam oluşturabilirsiniz.

Farklı Renk ve Tasarımlara Sahip Banyo Seramik Modelleri

Banyo seramikleri geçmiş dönemlerden günümüze kadar farklı boyut, renk ve tasarımlar ile üretilerek kullanım alanlarını genişletmenin yanı sıra her zevke hitap edecek şekilde üretilmektedir. Oldukça sade ve doğal tasarımlarıyla ön plana çıkan banyo seramikleri, evinizin en özel alanını en şık alan olarak tasarlamanıza yardımcı olur. Bunların yanı sıra mozaik şekle sahip ve farklı renk ve modellere göre üretilen banyo seramik modelleri de bulunmaktadır. Ancak son dönemlerde en fazla tercih edilen banyo seramikleri arasında ahşap görünüme sahip banyo seramikleri de girmiş durumda. Banyo duvarlarında ahşap bir görüntüye sahip olmak isteyenler tarafından tercih edilen ve dikdörtgen şeklinde tasarlanmış ahşap banyo seramikleri, doğal bir hava yakalamak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra doğa ya da deniz havasını yakalamak isteyenler için de özel olarak üretilen banyo seramik modelleri bulunmaktadır. Bu nedenle her zevke, renge ve modele göre seramik çeşidini kolaylıkla bulabilir ve banyonuza farklı bir hava katabilirsiniz.

Banyo Seramiği Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo seramiği seçmek kadar önemli olan bir nokta da seçtiğiniz seramiklerin aynı şekilde kusursuz bir şekilde montajlanması gerekmektedir. Bu nedenle banyo seramiğini en iyi ustalara yaptırmanız en doğru seçenek olacaktır. Bunun yanı sıra banyonuzun büyük ya da küçüklüğüne göre en uygun olacak banyo seramiğini seçmeniz gerekir. Bunun nedeni ise banyolarda bulunan elektrik ya da su tesisat ürünlerinin banyo seramiklerinin görüntüsünü bozabilecek seviyede olmamasında dikkat edin. Aksi durumda banyo seramiklerinizin şeklini ve görüntüsünün bozulmasına neden olabilirsiniz.

Banyo seramik seçimi yaparken banyonuzda kullanacağınız mobilya ve aksesuarlarla uyumlu ve bir bütün olan modelleri tercih edin. Mobilyalarınızla uyumlu olan modele karar verdikten sonra banyoların genellikle ıslak ve kaygan olduğu için yapmanız gereken en önemli seçim ise kaymaz fayans modelini seçmelisiniz. Kaymaz fayans modelleri, duş aldığınız ya da aldıktan sonra ıslak ayaklarınızla fayansa bastığınız durumlarda kaymanızı engelleyerek oluşabilecek kazaların önüne geçmenizi sağlar. Bu nedenle banyo fayans seçimi yaparken model, renk, tasarımın yanında kaymaz fayans olanı da tercih etmeniz oldukça önemli bir yere sahiptir. Ayrıca seçtiğiniz banyo seramiklerinin ölçümleri kadar değil biraz daha fazlasını almaya özen gösterin. Bunun nedeni ise oluşabilecek kırılma, çatlama ya da tamir gerektirdiği durumlarda aynı fayans modeline ihtiyaç duyabilirsiniz. Banyo fayans modelini aldıktan sonra bir kutu daha fazlasını almaya özen gösterin.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.