Yapay Zeka özellikli Samsung WindFree Elite PM 1.0 Klima kişiselleştirilmiş konfor sunuyor

26.02.2024
A+
A-
Yapay Zeka özellikli Samsung WindFree Elite PM 1.0 Klima kişiselleştirilmiş konfor sunuyor

Samsung Electronics, yapay zeka destekli WindFree™ Elite PM 1.0 kliması yaşam kalitesini köklü bir şekilde değiştiriyor. WindFree™ Elite PM 1.0, estetik tasarımının yanı sıra, kullanıcıların  konforunu artıran hava filtreleme yetenekleri ve enerji verimliliğiyle dikkat çekiyor. Kullanıcı alışkanlıklarını öğrenerek otomatik ayarlamalar yapan yenilikçi yapay zeka teknolojisi sayesinde, her zaman kişiselleştirilmiş ve ideal bir iç mekan ortamı sağlanıyor. 

 

Samsung’un WindFree™ Elite PM 1.0 kliması, gelişmiş yapay zeka teknolojisini kullanarak ve iç mekan deneyimini kişiselleştirerek iklimlendirme sistemlerinde bir devrim yaratıyor. Bu teknoloji, kullanıcı alışkanlıklarını analiz ederek otomatik soğutma ayarları yapıyor, enerji tasarrufu sağlıyor ve uyku kalitesini iyileştiriyor. Klima ayrıca, odadaki hareketi algılayıp hava akışını dinamik olarak ayarlayarak, her kullanıcı için özelleştirilmiş bir konfor seviyesi sunuyor.WindFree™ Rüzgarsız Serinlik Teknolojisi sayesinde, on binlerce mikro hava deliğiyle rahatsız edici hava akımlarını engelleyerek serin bir atmosfer sağlıyor. Hava kalitesini anlık olarak izleyen Aurora aydınlatma göstergesi ve filtre temizliğinin zamanı geldiğinde uyarı veren PM 1.0 Lazer Sensör, kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor.[1] SmartThings uygulaması üzerinden uzaktan kontrol edilebilen klima, R32 soğutucu akışkanı kullanımıyla çevreye olan etkisini azaltıyor. Otomatik temizleme ve dondurarak yıkama özelliği ile kendi kendini temizleyebilen WindFree™ Elite PM 1.0, kullanıcıların enerji tasarrufu yaparken aynı zamanda hava kalitesinden ödün vermemelerini sağlıyor.[2]

 

Yapay zeka modu sayesinde kişiselleştirilmiş konfor

Samsung’un WindFree™ Elite PM 1.0 kliması, yenilikçi yapay zeka teknolojisi ile kişiselleştirilmiş konforun mükemmel bir örneğini sunuyor. Bu klima, kullanıcıların tercihlerini anlayan[3] ve buna göre en uygun soğutma modunu seçen yapay zeka destekli bir ,moda sahip.[4] Bu yenilikçi özellik, ortamın serinlik dengesini sürekli olarak izliyor ve gerektiğinde ayarlamalar yaparak ideal ortam koşullarını sağlıyor.

WindFree™ İyi Uyku modu ise, gece boyunca soğuk hava akımını engelleyerek, uyku kalitesini önemli ölçüde artırıyor. Bu mod, uyku esnasında vücut ısısının doğal ritmine uyum sağlayarak, uykunun kesintiye uğramasını önlüyor ve derin bir uyku deneyimi yaşatıyor.

Klimanın “akıllı göz” özelliği, odadaki kişilerin yerini algılayıp hava akışını bu doğrultuda ayarlıyor.[5] İlaveten, odadaki kişilerin konumuna uygun olarak hava akışının yönünü dinamik bir şekilde değiştiriyor. Bu sayede, doğrudan hava akımına maruz kalmadan serinleyebilirsiniz. Kullanıcı odada hareket ettiğinde, klima bu değişikliği tespit ediyor ve hava akımını kullanıcının yeni konumuna en uygun şekilde yeniden düzenliyor. Kullanıcı odadan çıktığında ise klima bunu algılayarak WindFree™ moduna geçerek enerji tasarrufu sağlıyor. Böylece konfor, sürekli olarak kişiye özel bir deneyime dönüşüyor.

 

Yüzde 77’ye varan enerji verimliliği 

WindFree™ Elite PM 1.0 klima, on binlerce mikro hava deliği aracılığıyla havayı yumuşak ve sessizce[6] dağıtarak, kullanıcılara serin ve konforlu bir yaşam alanı sunuyor. Bu özelliği sayesinde klima, sıradan soğutma sistemlerinin yarattığı rahatsız edici hava akımlarını ve gürültüyü ortadan kaldırıyor. WindFree™ modu, hızlı soğutma moduna kıyasla yüzde 77’ye varan oranda enerji verimliliği sağlıyor .[7]

 

Daha iyi hava kalitesi için PM 1.0 Filtre

Elektrostatik şarj kullanarak havadaki en küçük partikülleri bile yakalayabilen gelişmiş bir PM 1.0 filtresine sahip olan WindFree™ Elite PM 1.0, PM 2.5 filtreye kıyasla iki kata kadar daha fazla partikül tutar.[8]  Aurora aydınlatma göstergesi hava kalitesini anlık olarak göstererek, kullanıcıların mevcut durumu kolayca izlemelerini sağlıyor. Ayrıca, PM 1.0 Lazer Sensörü, hava kalitesinde bir düşüş algılandığında ve filtre temizliğinin zamanı geldiğinde kullanıcılara cep telefonları üzerinden uyarı gönderiyor. Bu da klimanın her zaman yüksek performansta çalışmasını ve hava kalitesinin optimum seviyede kalmasını sağlıyor.

 

Uzaktan kontrol ve çevre dostu inovasyonlar

Samsung WindFree™ Elite PM 1.0, kullanıcıların hayatını kolaylaştıran uzaktan kontrol imkanları ve çevreye duyarlı inovasyonlarıyla da dikkatleri üzerinde topluyor. SmartThings uygulaması sayesinde, kullanıcılar klimayı istedikleri yerden mobil cihazları üzerinden kontrol edebiliyor.[9] Bu özellik, kullanıcılara evlerinin serinlik ayarlarını, ihtiyaçlarına göre önceden ayarlama veya anlık değiştirme esnekliği sunuyor. Örneğin, eve dönüş yolundayken ideal serinlik ayarlanabiliyor veya evdeki evcil hayvanların sıcaktan bunalması uzaktan engellenebiliyor.

Klimanın otomatik temizleme ve dondurarak yıkama özelliği iç ünitenin verimliliğini koruyarak, kullanıcıların sürekli temiz hava solumasını sağlıyor. Bu özellikler, klimanın bakımını kolaylaştırarak hava kalitesini sürekli en üst düzeyde tutuyor. Ayrıca, WindFree™ Elite PM 1.0, çevre dostu R32 soğutucu akışkanını kullanıyor.[10] Düşük küresel ısınma potansiyeline sahip R32, daha az çevresel etkiye yol açarak, sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunuyor. Samsung Electronics, bu yenilikçi özelliklerle kullanıcıların yaşam kalitesini artırırken gezegenimizi koruma misyonunu devam ettiriyor.

[1] Bir mobil uygulama kullanılarak ayarlanabilir.

[2] Yalnızca Wi-Fi bağlantısı olan bazı modellerde kullanılabilir.

[3] Kullanıcı verilerini, tercihlerini ve kullanım modellerini en kullanışlı alternatifleri önerebilmek için kaydeder.

[4] Wi-Fi bağlantısı ve Samsung hesabı gereklidir.

[5] Akıllı Göz en az 5 dakika, en fazla 60 dakikaya kadar hareket olmadığını tespit etmeye başlar.

[6] AR12TXCAAWKNEU modelinde test edilmiştir. WindFree™ modu, 26dB değerine sahip geleneksel Samsung modelleri ile kıyaslandığında yalnızca 23dB gürültü yaratır.

[7] Hızlı Soğutma modu ile WindFree™ Serinletme modunun enerji tüketimlerinin karşılaştırmasına dayalı olarak AR07T9170HA3 modelinde test edilmiştir.

[8] Intertek tarafından gerçekleştirilen testlere dayanmaktadır. Toz ve partikülleri yakalayarak %99,9 oranında yok eder. Sonuçlar çevresel etkenlere ve bireysel kullanıma bağlı olarak farklılık gösterebilir.

[9] Android ve iOS cihazlarında kullanılabilir. Bir Wi-Fi bağlantısı ve bir Samsung hesabı gereklidir.

[10] Geleneksel R410A ve R22 soğutucu akışkanlarla karşılaştırıldığında R32 küresel ısınma potansiyeli 3 kat daha düşüktür.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.