Kale Grubu’nda üst düzey yönetici değişimi gerçekleşti

26.02.2024
A+
A-
Kale Grubu’nda üst düzey yönetici değişimi gerçekleşti

Türkiye’nin köklü sanayi gruplarından Kale’de, şirket içi atama yöntemi ile üst düzey yönetici değişimi gerçekleşti. Grubun İnsan Kaynakları Politikasındaki ‘Halefiyet Prensibi’ çerçevesinde yapılan atamalarda, üç önemli koltukta görev değişimi yapıldı. KAP’ta da duyurulan yeni atamalar kapsamında, 1 Mart itibariyle kendi isteğiyle emekliye ayrılan Kale Grubu Başkan Yardımcısı ve Holding İcra Kurulu Üyesi Kadri Tarık Özçelik’in yerine Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş getirildi. Kaleseramik’te Genel Müdürlük görevine de Kalekim Genel Müdürü Timur Karaoğlu atandı. Kalekim’in yeni Genel Müdürü ise şirketin Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Gönültaş oldu.

Türkiye’nin sanayici mirası ve girişimciliği ile alanında önder, insana ve çevreye saygılı, topluma sürdürülebilir değer katan şirketler grubu Kale’de, yeniden yapılanma süreci kapsamında üst düzey atamalar gerçekleşti. Kale Grubu’nun uzun zamandır İnsan Kaynakları Politikası çerçevesinde uyguladığı ve üst düzey yöneticilerinin bir sonraki pozisyonlara hazırlanmasını öngören ‘Halefiyet Prensibi’ çerçevesinde gerçekleştirilen şirket içi atamalar kapsamında, Grup yönetiminin yanı sıra Kaleseramik ile Kalekim şirketlerinin üst yönetiminde yeni görevlendirmeler yapıldı. Atamalar, Kale Grubu’nun halka açık şirketleri Kaleseramik ve Kalekim tarafından KAP’ta da duyuruldu.

Zeynep Bodur Okyay, “Atamalar şirketler için bir bayrak değişimidir”

Yeni atamaların, Kale Grubu’nun vizyonunu yansıttığını ve gruba dinamizm getireceğine inandığını belirten Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay şunları söyledi:

“Türkiye’nin öncü sanayi gruplarından biri olan Kale Grubu, yeni yılda da yine her biri alanında öncü şirketleri ile sektörlerine öncülük etmeye devam edecektir. Atamalar grubumuz ve şirketlerimiz için önemli bir bayrak değişimidir. Yeni atanan arkadaşlarımızın devraldıkları bayrakları, bilgi ve birikimleri ile çok daha ileriye taşıyacağına yürekten inanıyorum. 35 yıldır Kale Ailesi’nin değerli bir üyesi olarak, grubumuza katkı sağlayan Kale Grubu Başkan Yardımcımız Kadri Tarık Özçelik’e, şimdiye kadarki tüm emekleri için teşekkür ederim. Hayatındaki bu yeni başlangıç için de sağlık ve mutluluk dilerim.

Önümüzdeki dönemde yeni unvanları ile yine birlikte mesai harcamaya devam edeceğimiz Kale Grubu Başkan Yardımcımız Altuğ Akbaş’ı, Kaleseramik Genel Müdürümüz Timur Karaoğlu’nu ve Kalekim Genel Müdürümüz Murat Gönültaş’ı da yeni görevlerinden dolayı tebrik eder, başarılar dilerim. Daha iyi bir dünya ve daha iyi bir gelecek hedefiyle çalışan Kale Grubu olarak, bu yeni atamaların arkadaşlarımıza, Grubumuza, yatırımcılarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim.”

Kale Grubu Başkan Yardımcılığı görevine Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş getirildi

Kale Grubu bünyesinde, son 10 yılı Üretim Sistemleri ve Operasyonel Gelişim’den sorumlu Kale Grubu Başkan Yardımcılığı olmak üzere, 35 yıldır önemli görevlerde bulunan Kale Grubu Başkan Yardımcısı ve Holding İcra Kurulu Üyesi Kadri Tarık Özçelik, 1 Mart 2024’te kendi isteğiyle emekliye ayrıldı. Özçelik’in emekliliği ile boşalan Kale Grubu Başkan Yardımcılığı görevine aynı tarih itibariyle Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş getirildi.

30 yıldır Kale Grubu’nda sırası ile Kaledekor, Kalekim ve Kaleseramik şirketlerinde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunan Akbaş, 2019 yılından bu yana Kaleseramik Genel Müdürlüğü görevinin yanı sıra Grup şirketleri Kalenakliyat, Kalemaden, Kalefrit’te de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu. Genel Müdürlük görevini devreden Akbaş, Kale Grubu Başkan Yardımcılığı görevi uhdesinde Kale Holding bünyesindeki Kalemaden, Kalefrit ve Kalenakliyat Yönetim Kurulu Başkanı görevlerine devam edecek. Altuğ Akbaş, Kale Grubu gözetiminde eşgüdüm ile yürütülen projelerde Kale Grubu Başkan Yardımcısı olarak katkı verecek.

Kaleseramik’in yeni Genel Müdürü de Kalekim Genel Müdürü Timur Karaoğlu oldu

Yeni görevlendirme kapsamında, Kale Grubu Başkan Yardımcılığı’nı üstlenen Altuğ Akbaş’ın yerine Kaleseramik Genel Müdürlüğü görevine de Kalekim Genel Müdürü Timur Karaoğlu getirildi.

2001 yılında Kale Grubu şirketlerinden Kale Pazarlama’da Kalekim Ürün Sorumlusu olarak iş hayatına başlayan ve Kale Grubu’nda önemli üst düzey görevlerde bulunan Karaoğlu, 2019 yılından bu yana Kalekim Genel Müdürlüğü görevinin yanı sıra grup şirketlerinden Kalekim Lyksor’un da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu. Çalışma hayatındaki görevleri sırasında yaptığı başarılı çalışmalarla önemli yönetsel tecrübeye sahip olan Timur Karaoğlu, 1 Mart 2024 tarihi itibariyle üstleneceği Kaleseramik Genel Müdürlüğü görevinde, bu engin tecrübesini Kaleseramik ve tüm Kale Grubu’nun gelişimi için harcayacak.

Kalekim’de ise, Genel Müdürlük görevine Murat Gönültaş getirildi

Kale Grubu’nda yapılan atamalar çerçevesinde Timur Karaoğlu’ndan boşalan Kalekim Genel Müdürlük görevini ise, şirketin Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Gönültaş devraldı.

2000 yılından itibaren Kalekim şirketi bünyesinde önemli görevlerde bulunan ve 2019 tarihinden bu yana da Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak başarılı bir performans ortaya koyan Gönültaş, Kalekim’in yeni Genel Müdürü oldu.

1 Mart itibariyle Kalekim Genel Müdürlük görevini üstlenecek Murat Gönültaş, özellikle şirketin halka arzından sonra iş planlarının önemli parçası oldu. Bunun yanı sıra yurt içi ve yurt dışı yatırımların hayata geçirilmesinde aktif bir rol üstlenen Gönültaş, Kalekim’in Türkiye’de en değerli markalarından biri haline gelmesi sürecinde yeni vizyona uygun iş planlarının oluşmasına da önemli katkılar sundu.

 

ÖZGEÇMİŞLER:


Altuğ Akbaş Hakkında:

1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Altuğ Akbaş, aynı yıl Marmara Üniversitesi İşletme Enstitüsü Programına girdi. Akbaş bu süreçte Kale Grubu Şirketleri’nden Kale Pazarlama bünyesinde Üretim Planlama Sorumlusu olarak iş hayatına başladı.

Altuğ Akbaş, 2003 yılına kadar Kale Pazarlama’da sırasıyla Planlama Yöneticiliği, Pazarlama Müdür Yardımcılığı, Satış Müdürlüğü, Pazarlama Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 2003 yılında Kaleseramik çatısı altında başladığı Pazarlama Grup Müdürlüğü görevini 2008 yılına kadar sürdüren Akbaş, sonrasında Kaledekor bünyesinde Genel Müdür görevini üstlendi. 2011 yılında Kalekim Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Akbaş, 2013 yılında Genel Müdür oldu. 2019 yılından bu yana Kaleseramik Genel Müdürü olarak görevine devam eden Altuğ Akbaş, 1 Mart 2024 itibariyle de Kale Grubu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.


Timur Karaoğlu Hakkında:

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1998 yılında mezun olan Timur Karaoğlu, 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

2001 yılında Kale Grubu şirketlerinden Kale Pazarlama’da Kalekim Ürün Sorumlusu olarak iş hayatına başlayan Karaoğlu, 2007 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi MBA programını bitirdi. Kale Pazarlama Şirketi’nde Satış Müdür Yardımcısı pozisyonunda 4 yıl çalışan Karaoğlu, Şubat 2008’de Kaleseramik’te başladığı Dağıtım Kanal Satış Müdürlüğü görevini 2013 yılına kadar sürdürdü. Karaoğlu, 2018 yılına kadar Perakende Piyasalar Başkan Yardımcısı ve Yurt İçi Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı görevlerini üstlendi. 

Şubat 2018’de Kalekim Satış-Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Karaoğlu, 21 Ekim 2019 tarihinden bu yana Kalekim Genel Müdürü olarak görev yaptı. Timur Karaoğlu, yeni görevlendirme kapsamında 1 Mart 2024 itibariyle Türkiye seramik sektörünün lideri Kaleseramik’in Genel Müdürü oldu.


Murat Gönültaş Hakkında:

Murat Gönültaş, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu. Aynı yıl Kale Grubu şirketlerinden Kalebodur Seramik A.Ş. de başladığı iş hayatına 2000 yılından itibaren Kalekim’de devam etti. Dış Satınalma Sorumlusu olarak başladığı Kalekim’deki kariyerinde, sırasıyla Planlama ve Satınalma Şefi, Planlama ve Satınalma Müdür Yardımcısı ve Satınalma Müdürü pozisyonlarında çalıştı. 

Sabancı Üniversitesi Liderlik Gelişim Programı, EFQM Değerlendirici ve 6 Sigma Yeşil Kuşak sertifikalarına sahip olan Gönültaş, Şubat 2019 tarihinden bu yana Kalekim Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Murat Gönültaş, 1 Mart 2024 itibariyle de Kalekim’in Genel Müdürlüğü görevine getirildi.


Kadri Tarık Özçelik Hakkında:

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Kadri Tarık Özçelik, aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı ve Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görev yaptı. 1988 yılında Çanakkale Seramik Fabrikaları Bilgi İşlem Bölümü’nde Programcı olarak göreve başlamasını takiben Üretim Planlama bölümünde görev aldı. 

1995 ve 2001 yılları arasında Kale Pazarlama Genel Müdürlüğü görevini yürüten Özçelik, sonrasında 2004 yılına kadar Pazarlama Grup Başkanlığı, 2004-2013 yılları arasında ise Seramik Grup Başkanlığı’nı, daha sonra ise Yapı Grubu Başkanlığı görevlerini sürdürdü. 2013 yılından bu yana Üretim Sistemleri ve Operasyonel Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam eden Özçelik, 1 Mart 2024 itibariyle kendi isteğiyle emekliye ayrıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.